Panorāma

Darba devēji liek strādāt ar gripu slimiem darbiniekiem

Panorāma

Muzejā izveidota porcelāna leļļu izstāde

IZM prasa plašāku svešvalodu lietojumu studijās

IZM prasa plašāku svešvalodu lietojumu studijās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 11 gadiem.

Koalīcijas partneru atbalsta trūkums idejai, ka Latvijas augstskolās krietni lielākai daļai studiju jānorit dažādās Eiropas valodās, ministru Robertu Ķīli neattur no tālākas rīcības. Viņš nolēmis augstskolu valodu reformu tik un tā virzīt apspriešanai Ministru kabinetā.

"Virzot šos grozījumus, Izgkītības un zinātnes ministrija (IZM) skaidri nostājas augstākās izglītības sektora un izglītības kvalitātes pusē. Augstākās izglītības sektora pārstāvji jau ilgāku laiku skaidri atbalsta un pat pieprasa plašāku ES valodu lietojumu, kā arī norāda uz barjerām esošajā likumdošanā. Turpretī koalīcijas partneru pārstāvji no "Vienotības" un Nacionālās apvienības uzskata, ka esošais regulējums jau pieļauj pietiekami plašu ES valodu lietojumu. Šajā gadījumā ministrija ir līdzīgās domās ar augstākās izglītības sektoru un uzskata, ka esošā likumdošana rada būtiskus šķēršļus ārvalstu mācībspēku un studentu piesaistei, tāpēc tā ir jāmaina," uzsver Ķīlis.

Divās sanāksmēs, kas notika Izglītības un zinātnes ministrijas telpās, koalīcijas partneru pārstāvji pauda savus pretargumentus, un savu atbalstu grozījumiem pagaidām paudusi tikai Reformu partija. Nacionālās apvienības pārstāvji norādīja, ka pēc viņu ieskatiem, šādi likuma grozījumi apdraud latviešu valodu. Savukārt "Vienotības" pārstāve Ina Druviete norādīja, ka esošais regulējums dod visas iespējas izmantot Eiropas Savienības valodas, un augstskolu vadība un administrācijas korekti neizprot esošās likuma normas. Neatkarīgo deputātu pārstāve Elīna Siliņa pagaidām atturējās formulēt savu nostāju, norādot, ka nepieciešams laiks, lai izpētītu esošo un piedāvāto regulējumu.

Atsaucoties uz Boloņas procesa pētījumu, ministrija uzsver, ka augstākā izglītība Latvijā kopumā ir salīdzinoši ļoti noslēgta. No visām 47 Eiropas augstākās izglītības telpu veidojošajām valstīm Latvija līdz ar Lietuvu un Ungāriju ir visslēgtākā sistēma ar negatīvu bilanci, t.i. gan ienākošo, gan izejošo studentu plūsma ir maza, un vairāk ir to, kuri dodas studēt uz ārzemēm nekā to ārzemnieku, kuri studē Latvijā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti