IZM pārdalīs 1,1 miljonu pedagogu piemaksām par darbu attālinātajās mācībās

Lai novērtētu pedagogu ieguldījumu un kompensētu darba specifiku attālinātā mācību procesa nodrošināšanā, Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) no sava budžeta pārdalīs 1,1 miljonu eiro pedagogu piemaksām, informēja IZM. Nepieciešamā finansējuma pārdale otrdien atbalstīta valdības sēdē.

Kritērijus piemaksu piešķiršanai izstrādās katra izglītības iestāde, ņemot vērā pedagogu tiešsaistē novadīto stundu skaitu, atgriezeniskās saites nodrošināšanu, sadarbību ar vecākiem un citus aspektus. Kritēriji jāsaskaņo ar izglītības iestādes padomi. Piemaksas paredzētas vispārējās izglītības iestāžu 7.–12. klašu pedagogiem, profesionālās pamatizglītības, arodizglītības un profesionālās vidējās izglītības programmu pedagogiem, kā arī 1.–6. klašu pedagogiem, kuri 2020./2021. mācību gadā īsteno attālināto mācību procesu.

Jautājums par atbalsta sniegšanu pedagogiem un šim mērķim plānoto finansējuma pārdali tika pārrunāts un guva atbalstu sarunās ar konsultatīvo padomi “Izglītība visiem”, Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību, Latvijas Izglītības vadītāju asociāciju, biedrību “Vecāki par izglītību”, Latvijas Pašvaldību savienību, nodibinājumu “Iespējamā misija” un citiem sadarbības partneriem.

KONTEKSTS:

Covid-19 izplatības ierobežošanai Latvijā valdība nolēma atkārtoti valstī izsludināt ārkārtējo situāciju, kas ir spēkā no 9. novembra līdz 6. decembrim un kuras laikā ir jauni stingrāki ierobežojumi, tajā skaitā 7.–12.klašu skolēni mācās attālināti. Taču līdz ar Covid-19 uzliesmojumiem vairākas skolas ir pieņēmušas lēmumu uz laiku pāriet tikai uz mācībām attālināti jeb tā saucamo C modeli, tas nozīmē, ka mājās mācās pilnīgi visas klašu grupas, ieskaitot mazos skolēnus. Skolotājiem attālinātās mācības prasa mainīt darba kārtību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt