IZM par 600 000 eiro gadā Latvijas skolās nodrošinās jaudīgu internetu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) par 600 000 eiro gadā iecerējusi Latvijas skolās palielināt interneta jaudu, lai visām skolām nodrošinātu vienlīdz kvalitatīvu interneta pārklājumu mācību procesam.

IZM parakstījusi memorandu un izveidojusi sadarbību ar dažādu jomu organizācijām un uzņēmumiem, lai palielinātu interneta jaudas pieejamību Latvijas skolās. 

Memorands paredz, ka skolas, kurās ir nepietiekams interneta kvalitātes nodrošinājums, var cerēt uz labāku, lai tās varētu turpināt vienmērīgi attīstīties. Sadarbības rezultātā jau veikti vairāki pasākumi, kas skolās risina uzlabota interneta datu pārraides iespējas. 

Izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (Jaunā konservatīvā partija) norādīja, ka viena no Latvijas skolu lielākajām problēmām ir nevienmērīga skolu attīstība. Sadarbības uzsākšana ļaus vairāk skolēniem veiksmīgi iesaistīties attālinātajā mācību procesā, kas Covid-19 pandēmijas apstākļos iezīmējis problēmas mācību procesa norisē. Tādējādi IZM izveidojusi sadarbību, kas nākotnē ļaus uzlabot mācību procesa digitalizāciju un vairāk iesaistīties attālinātā mācību procesā. 

 Sadarbības ietvaros sakaru operators “Tet” interneta ātrumu jau palielinājis Aizputes un Alsungas vidusskolām. Savukārt, interneta datu pārraides pakalpojumu sniedzējs SIA „LinkIT/Dati grupa palielinājis interneta ātrumu Bauskas pilsētas pamatskolā, Pilsrundāles vidusskolā, Uzvaras pamatskolā un Griķu pamatskolā. Datu pārraides iekārtu ražotājs SIA „Mikrotīkls” sadarbības ietvaros skolām dāvinājis 745 iekārtas, kas nodrošina labākas datu pārraides iespējas.

Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) organizētajā pašvaldību aptaujā par skolās izmantotā interneta pieslēgumu un ātrumu tika noskaidrots, ka aptuveni 300 skolām aptaujas dati uzrāda nepietiekamu interneta ātrumu. Tāpēc dažādu jomu organizācijas un uzņēmumi ir vienojušies par sadarbību veikt nepieciešamos darbus maksimāli ātra un izmaksu efektīvu interneta jaudas palielināšanu, primāri šajās izglītības iestādēs. 

Šobrīd noslēgtās sadarbības ietvaros norit intensīvs darbs, lai katrai skolai atbilstoši tā interneta datu pārraides pakalpojuma sniedzējam, apzinātu maksimāli iespējamo interneta datu pārraides ātrumu. Līdz marta beigām izvirzīts mērķis vēl 150 skolām palielināt interneta datu pārraides ātrumu.

Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolas studentu projekta grupas izveidotajā kartēšanas sistēmā skolām ir iespējas risināt dažādus jautājumus, lai uzlabotu interneta ātrumu un pieejamību, kā arī pieteikt vajadzības jaudīgākam internetam iniciatīvas ietvaros. Interneta vietne ikvienam interesentam sniedz iespējas ar interaktīvas kartes palīdzību iepazīties, kāds un cik jaudīgs interneta pieslēgums šobrīd tiek nodrošināts konkrētā skolā.

Projektu grupa veido interneta pieslēguma karti, kurā redzamas vietas ar vāju vai traucētu savienojumu, kas ļaus IZM reaģēt un atrisināt problēmas, lai skolēni varētu turpināt iesaistīties kvalitatīvā mācību procesā. 

Šuplinska pirmdien attālinātā preses konferencē norādīja, ka sadarbība ļaus iegūt precīzus datus un izveidot aktuālu kartēšanas sistēmu. Savukārt Rīgas Biznesa skolas (RBS) projektu grupas pārstāvji veiks monitoringu, lai noskaidrotu, kur interneta savienojums ir problemātisks. Memorands arī paredz, ka IZM sadarbojas ar interneta tīkla operatoriem, lai varētu atrisināt problēmas, sazinoties ar skolām. Vienlaikus RBS iesaistītie pārstāvji pildīs konsultantu lomu, kur skolas vai skolēni varēs vaicāt pēc palīdzības interneta jaudas trūkuma gadījumā. Konsultācijas ļaus rast piemērotāko risināju interneta pieslēguma uzlabošanai.

Šim projektam atvēlēti 600 000 eiro gadā. 

Vienlaikus Šuplinska skaidroja, ka Eiropas Savienības (ES) fondi Covid-19 seku mazināšanai vispārizglītojošo un profesionālās izglītības iestāžu digitalizācijai paredz 10,5 miljonus eiro, to papildina arī pašvaldību līdzfinansējums.

Sadarbības memorandu parakstījusi Izglītības un zinātnes ministrija, Rīgas Tehniskās universitāte (RTU), sakaru operatori SIA ”Tet”, VAS ”Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs” (LVRTC), SIA ”Latvijas Mobilais Telefons” (LMT), SIA ”Tele2”, SIA ”Bite Latvija”, SIA ”LinkIT/Dati grupa”, datu iekārtu ražotājs SIA ”Mikrotīkls” un Latvijas Pašvaldību savienība.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti