Izlozēti 13.Saeimas vēlēšanu partiju sarakstu numuri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Centrālā vēlēšanu komisija (CVK) piektdien, 10. augustā, izlozēja 13.Saeimas vēlēšanām reģistrēto deputātu kandidātu sarakstu numurus.

Kopumā 13. Saeimas vēlēšanās iesniegti 16 saraksti, kuri būs numurēti šādā secībā:

 1. Latvijas Krievu savienība
 2. Jaunā konservatīvā partija
 3. Rīcības partija  
 4. Nacionālā apvienība
 5. “Progresīvie”
 6. Latvijas Centriskā partija
 7. LSDSP/KDS/GKL
 8. “No sirds Latvijai”
 9. “Saskaņa”
 10. “Attīstībai/Par!”  
 11. Latvijas Reģionu apvienība
 12. “Latviešu nacionālisti”
 13. “Jaunā Vienotība”  
 14. “Par alternatīvu”
 15. “KPV LV”
 16. Zaļo un Zemnieku savienība

Lielākā daļa deputātu kandidātu gan uzsvēra, ka viņi nepiešķir nozīmi izvilktajam kārtas numuram. Tomēr vēlāk sociālo tīklu vietnēs gandrīz visas partijas savu skaitli dēvēja par veiksmīgo.

 “Ja ir 13. Saeima, 13. saraksts, pulksten 13.00 izloze, domāju, ka tas būs laimīgs skaitlis “Jaunajai Vienotībai”,” atzina partijas pārstāvis Rihards Kozlovskis.

Bet pašreizējā premjera partijai - Zaļo un Zemnieku savienībai vēlēšanās ticis 16. kārtas skaitlis jeb pats pēdējais biļetenu kaudzītē.

ZZS pārstāvis Armands Krauze atzina, ka viņu nebiedē, ka cilvēki netiks līdz galam  līdz pēdējam sarakstam, “viņiem ļoti viegli būs paņemt - taisni apakšā”.

“Progresīvo” pārstāvis Roberts Putnis atzina, ka numuram tiešām nav nekādas būtiskas nozīmes.

Arī Nacionālās apvienības deputātu kandidāts Rihards Kols pārliecināts, ka numurs “neko būtiski nemaina, tā ir tradīcija, tā ir kārtība, kāda noteikta, 6. oktobrī jau redzēsim”.  

Savukārt Daniels Pavļuts, kurš kandidē no saraksta “Attīstībai/Par!” sacīja, ka ”ikdienas dzīvē milzīgu lomu numuriem nepiešķiru, bet šajā gadījumā 10 šausmīgi patīk”.  

Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Arnis Cimdars uzsvēra, ka šogad numuri uz biļeteniem būs lielāki un tumšāki, lai vājredzīgi cilvēki deputātu sarakstu iecirknī varētu izvēlēties bez pavadoņa palīdzības.  

Kārtība, ka Saeimas vēlēšanās kandidātu saraksti ir numurējami un numuri piešķirami izlozē, ir noteikta Saeimas vēlēšanu likumā. Izlozes nosacījumi paredz, ka partiju un partiju apvienību pārstāvji lozes velk kandidātu sarakstu reģistrēšanas secībā.

Ja kāda saraksta pārstāvji uz izlozi neierodas, šī saraksta numuru izlozē CVK sekretārs.

Viena nosaukuma kandidātu sarakstam visos Saeimas vēlēšanu apgabalos ir piešķirams vienāds numurs.

Izlozētie kandidātu sarakstu numuri vēlāk tiek drukāti uz vēlēšanu zīmēm blakus saraksta nosaukumam, un vēlēšanu iecirkņos zīmes vēlētājiem izsniedzamas sakārtotas numerācijas secībā, sākot ar numuru 1 zīmju komplekta virspusē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti