Izkustas Saeimā iestrēgušais likums par izdienas pensijām bērnudārza pedagogiem

Arī speciālās izglītības, sporta, kā arī pirmsskolas izglītības skolotājiem, kuri sasnieguši 60 gadu vecumu un kuru izdienas stāžs ir ne mazāks par 30 gadiem, varēs pieprasīt izdienas pensiju.

To paredz  Saeimas Sociālo un darba lietu komisijā trešdien, 9.septembrī, pirmajam lasījumam virzītais likumprojekts, informē Saeimas Preses dienestā.

Likumprojekts komisijā konceptuāli atbalstīts šā gada 20.maijā un iesniegts izskatīšanai Saeimā. Taču tas izslēgts no Saeimas sēdes darba kārtības līdz turpmākajam komisijas lēmumam.

Plānots, ka izdienas pensiju piešķirs 80% apmērā no personas mēneša vidējās darba samaksas par pēdējiem desmit attiecīgajā amatā nostrādātajiem gadiem.

Likumprojekta autori norādījuši, ka speciālās izglītības, sporta, kā arī pirmsskolas izglītības skolotāji pēc noteikta laika nostrādāšanās pakļauti daudz lielākai iespējai "izdegt" un zaudēt profesionālās iemaņas.

Tiesības uz izdienas pensiju nodrošinās attiecīgajās profesijās strādājošajiem sociālās garantijas un kalpos kā atbalsts brīžos, ja viņi savā darbā jūtas izdeguši, neaizsargāti un nespēj kvalitatīvi strādāt, piebilst likumprojekta autori.

Lai likumprojekts "Speciālās izglītības skolotāju, sporta skolotāju un pirmsskolas skolotāju izdienas pensiju likums" stātos spēkā, tas vēl jāizskata un jāpieņem Saeimā.


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti