Izdod eiro ieviešanas rokasgrāmatu

No piektdienas Finanšu ministrijas mājas lapā ir atrodama eiro ieviešanas rokasgrāmata, kurā būs stāstīts, kā Latvija pāries uz jauno valūtu, ko nosaka eiro ieviešanas kārtības likums, kā arī izskatīti citi jautājumi.

Rokasgrāmatas, kura elektroniskā formātā ir atrodama ministrijas mājas lapā, izveidē ir aicināti arī praktiķi, kuri ikdienā nesaskaras ar birokrātisku valodu un terminiem. Tādējādi grāmatas autori sola, ka tā būs saprotama ikvienam

„Šī rokasgrāmata ir tas, kas dod rekomendācijas – kā mēs to varam izdarīt visvienkāršāk, visērtāk gan patērētājam, lai būtu samērotas gan patērētāju tiesības pasargātas, gan arī uzņēmēju iespējas, gan arī, protams, valsts un pašvaldību iespējas,” saka ministrijas Eiro projekta vadītāja Dace Kalsone.

Vadlīnijās atrodama informācija par preču cenu zīmēm, kases aparātu pielāgošanu, grāmatvedību un valūtas maiņu. Apkopoti arī ieteikumi pašvaldībām un valsts pārvaldes darbiniekiem. Latvija jūlijā gaida no Eiropas Savienības oficiālu ielūgumu pievienoties eirozonai. Ja ES teiks jāvārdu, tad Latvija eiro ieviesīs līdz ar nākamo gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti