Ivanova iespējamā izslēgšana no Daugavpils domes neietekmēs spēku samēru pašvaldībā

No Latgales partijas ievēlētā Borisa Ivanova iespējamā izslēgšana no Daugavpils domes par šī deputāta varbūtējo sadarbību ar Valsts drošības komiteju neietekmēs spēku samēru Daugavpils pašvaldībā.

Šobrīd pārbaude ir pabeigta, bet lieta apturēta, jo Ivanovs atrodas bezalgas atvaļinājumā un ar viņu, pēc prokuratūras sniegtajām ziņām, nav iespējams sazināties.

Ja ziņas par šī deputāta sadarbību ar Valsts drošības komiteju un fakts, ka deputāts sniedzis nepatiesas ziņas vēlēšanu komisijai, gūs apstiprinājumu, viņa deputāta mandāts var tik anulēts. Taču uz varas pozīciju otrās lielākās Latvijas pašvaldības domē, tas, visdrīzāk, nekādu iespaidu neatstās, tā saka paši jaunievēlētie Daugavpils domes deputāti.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Jānis Dukšinskis apliecina, ka Ivanovs apmeklējis tikai dažas no pirmajām sēdēm. Visdrīzāk deputāts šobrīd atrodoties ASV – to apstiprina arī deputāte un bijusī Ivanova studiju biedre Rita Strode. „Vienīgais, ko es zinu, ka viņš aizbrauca uz ASV pie bērniem (..) Ļoti interesants un gudrs cilvēks. Redzēsim, ar ko beigsies,” saka Strode.

Prokuratūrā atzīst, ka Ivanona lietas izskatīšana ir apturēta, prokuratūra gaida deputāta atgriešanos un liecības, to Latvijas Radio apstiprina ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers. „Pēc neoficiālas informācijas, viņš Latvijā varētu atgriezties septembra beigās (..) Tiklīdz viņš atgriezīsies Latvijā, viņš tiks izsaukts uz prokuratūru,” skaidro Kalnmeiers.

Ivanova lieta varētu kļūt par īpašu gadījumu Latvijas tiesvedības jomā, saka Dukšinskis, jo ir daudzi neskaidri jautājumi naturalizācijas procesa jomā. „Viņš tomēr naturalizācijas ir izgājis,” skaidro Dukšinskis.

Šobrīd jautājumu par deputāta mandāta anulēšanu Ivanovam dome negrasās skatīt, visu izšķiršot tiesvedība, saka domes priekšsēdētāja vietnieks Pēteris Dzalbe.

Tiesa, pat ja Ivanovs zaudēs savu amatu, mēra krēslu nezaudēs viņa kolēģis Jānis Lāčplēsis. Tādējādi spēku samērs Daugavpilī nemainīsies.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti