Dienas ziņas

Valdības vērtējums un nākotnes prognozes

Dienas ziņas

Nakts patversmju apmeklētāji – arvien jaunāki

Vecāki par skolas nākotni gatavi cīnīties tiesā

Īslīces skolēnu vecāki par skolas nākotni gatavi cīnīties tiesā

Bauskas novada dome pieņēmusi lēmumu nākamajā mācību gadā desmitās klases atvērt tikai pilsētas skolās. Pret to kategoriski iebilst Īslīces vidusskolas skolēnu vecāki. Viņuprāt, šāds lēmums ir pāragrs, jo pagaidām bērnu skaits ir pietiekams, lai izpildītu Ministru kabineta noteikumus. 

Turklāt par gaidāmo reorganizāciju nav bijušas diskusijas ar vecākiem un neesot arī ekonomiska pamatojuma.  

Īslīces vidusskolas desmitajā klasē šogad mācās 19 audzēkņi. Tā gan ir lielākā klase vidusskolas posmā, tomēr kopskaitā vidusskolas grupā ir 32 skolēni, kas atbilst gan pašreiz spēkā esošajiem, gan  arī  jaunajiem valdības noteikumiem un ļauj skolu saglabāt.

Īslīces vidusskolas direktore Inese Rīna stāsta, ka “nākamajos trīs gados mums skolēnu skaits vēl atbilst tam, lai varētu izveidot normālas vidusskolas klases, jo devītajā klasē mums ir 25 bērni, astotajā - 16, bet no tiem divpadsmit ir izteikuši vēlmi  turpināt mācīties”.

Neraugoties uz to, Bauskas novada dome lēmusi jau nākamajā mācību gadā desmito klasi neatvērt, jo novada izglītības koncepcijā paredzēts, ka vidusskolas būs tikai pilsētā.

Bauskas novada izglītības komitejas priekšsēdētāja Inita Nagņibeda pauda, ka “jebkura prognoze šobrīd ir apšaubāma”.

“Varbūt, ka šie bērni izvēlēsies ne tikai vidusskolu, bet arī kādu arodskolu, kur apgūt profesiju, un vai visiem pēc devītās klases ir jāpaliek vidusskolā..” spriež Nagņibeda.

Pret šādu lēmumu kategoriski iebilst Īslīces bērnu vecāki, kuri domei uzrakstījuši iesniegumu ar lūgumu Īslīces vidusskolas jautājumu atkārtoti skatīt gan komitejās, gan domes sēdē.

Divu skolēnu tētis Haralds Helvigs uzsver – “lai sasniegtu kādu mērķi, ir jābūt skaidram redzējumam, ko mēs iegūstam, ko nē”.

“Uz vecāku un skolas padomes jautājumiem neviens nevar neko skaidri pateikt -kāpēc, ko iegūst, ir ekonomiskais pamatojums?” saka Helvigs.

Izglītības komitejas priekšsēdētāja gan atzīst, ka izskaidrošanas darbs ir bijis nepietiekams, tomēr decembra komitejas sēdē šis jautājums noteikti netikšot skatīts. Arī domes priekšsēdētājs ir visai skeptisks, savukārt vecāki ir noskaņoti par skolas nākotni cīnīties.

Vecāku padomes pārstāve Helvija Greiere stāsta, ka vecāki ir vienbalsīgi nolēmuši izmantot iespēju “atgriezt jautājumu novada domē uz atkārtotu izskatīšanu, ja tas nenesīs rezultātu, ir doma par lēmuma pārsūdzēšanu administratīvajā tiesā”.

  Domes pieņemtais lēmums paredz, ka nākamajā mācību gadā desmitā klase netiks atvērta arī Uzvaras vidusskolā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti