Irānā aizturētajam Latvijas pilsonim ļauts sazināties ar tuviniekiem

Latvijas pilsonim, kuru 19.jūlijā Irānas varasiestādes kopā ar citiem tankkuģa „Stena Impero” jūrniekiem aizturēja Hormuza šaurumā, tika ļauts un nodrošināta iespēja sazināties ar tuviniekiem, informēja Ārlietu ministrija.

Trešdien, 24. jūlijā, Latvijas pilsonim, kuru 19. jūlijā Irāna kopā ar citiem tankkuģa “Stena Impero” jūrniekiem aizturēja Hormuza šaurumā, ir tikusi nodrošināta iespēja sazināties ar tuviniekiem.

Ārlietu ministrija ir guvusi apstiprinājumu, ka šobrīd Latvijas pilsoņa veselībai, drošībai un dzīvībai briesmas nedraud.

Vēl otrdien, 23.jūlijā, ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs (“Jaunā Vienotība”) telefonsarunā ar Somijas ārlietu ministru Peku Hāvisto apsprieda tālākos diplomātiskos soļus, lai nodrošinātu koordinētu rīcību aizturētā Latvijas pilsoņa atbrīvošanai. Ministrs iepriekš pauda, ka šajā jautājumā nepieciešams apbruņoties ar zināmu pacietību, jo daudz kas ir atkarīgs no politisko notikumu attīstības.

Tikmēr Eiropas Savienības diplomāti paziņojuši, ka Francija, Itālija un Dānija devušas sākotnēju piekrišanu Lielbritānijas plānam izveidot Eiropas vadītus kuģošanas aizsardzības spēkus Persijas līcī, lai nodrošinātu kuģošanu Hormuza šaurumā.

KONTEKSTS:

Irānas varas iestādes 19. jūlijā sagrāba divus britu tankkuģus Hormuza šaurumā. Viens no kuģiem tika atbrīvots, bet kuģis "Stena Impero", kas kuģo zem Lielbritānijas karoga un uz kura ir arī viens Latvijas valstspiederīgais - kapteiņa vecākais palīgs, joprojām atrodas Irānas ostā. Irānas puse izplatījusi video, kur redzams, ka apkalpes locekļiem nekas nekaiš. Tomēr viņiem iepriekš nav bijis ļauts sazināties ar savu valstu diplomātiem un ģimenēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti