Infografikas: Cik naski pret Covid-19 potējas Latvijas novados dažādās vecuma grupās?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 9 mēnešiem.

Puse Valmieras, Saulkrastu un Ādažu novadu iedzīvotāju ir saņēmuši vismaz vienu vakcīnas pret Covid-19 devu, un šim rādītājam tuvojas vēl 26 Latvijas pašvaldības, kurās vakcināciju uzsākuši jau vairāk nekā 40% iedzīvotāju, informēja Nacionālā veselības dienesta (NVD) Vakcinācijas projekta nodaļā.

Senioru vakcinācija

60 līdz 69 gadus vecu cilvēku grupā vislabāk veicies Saldus un Valmieras novados, kur sapotēti 69% šīs vecuma grupas pārstāvju, bet par diviem procentiem atpalika Smiltenes un Limbažu novadi.

70 līdz 79 gadus vecu cilvēku grupā visaugstākā vakcinācijas aptvere – 82% – ir Saldus novadā, bet Valmieras novads atpalika par diviem procentiem, savukārt Saulkrastu novadā bija sapotējušies vēl par vienu procentu mazāk - 79% šīs vecuma grupas pārstāvju.

80 līdz 89 gadus vecu cilvēku grupā visvairāk sapotēti Limbažu novada iedzīvotāji (71%), bet par vienu procentu mazāka vakcinācijas aptvere ir vēl trīs novados - Valmieras, Saulkrastu un Ogres novados.

90+ vecuma grupā vislabākie rādītāji ir Valmieras novadā, kur sapotēts 51% iedzīvotāju. Par vienu procentu mazāk sapotēts Siguldas novadā, bet trešajā vietā ir Limbažu novads ar 48% vakcinācijas aptveri 90 un vairāk gadu veco iedzīvotāju grupā.

Vidējās vecuma grupas iedzīvotāju vakcinācija

30 līdz 39 gadus vecu cilvēku grupā visvairāk sapotēti Mārupes novada iedzīvotāji (64%), otrajā vietā ir Ādažu novadā (62%) dzīvojošie, bet trešajā vietā ar 56% ierindojušies Ķekavas novada iedzīvotāji.

40 līdz 49 gadus vecu cilvēku grupā visaugstākā vakcinācijas aptvere sasniegta Mārupes novadā (67%), bet par pieciem procentiem mazāk ir Ādažu novadā, savukārt trešajā vietā ar 59% ierindojies Ropažu novads.

50 līdz 59 gadus vecu cilvēku grupā vislielākā vakcinācijas aptvere ir Mārupes novadā (62%), Valmieras novadā (60%), kā arī Ādažu novadā (59%), bet viszemākā aktivitāte šajā vecuma grupā bija vērojama Rēzeknes novadā.

Pusaudžu un jauniešu vakcinācija

12 līdz 15 gadus vecu pusaudžu grupā visaugstākā vakcinācijas aptvere ir Mārupes novadā, kur sapotējušies 33% šīs grupas pārstāvju, bet otrajā vietā ar 29% ir Ādažu novads, savukārt par vienu procentu atpaliek Ķekavas novads.

16 līdz 17 gadus vecu jauniešu grupā visaugstākā vakcinācijas aptvere arī ir Mārupes novadā, kur sapotējušies 56% šīs grupas pārstāvju, bet otrajā vietā ar 52% ir Ādažu novads, savukārt trešajā vietā vakcinācijas aptveres ziņā 16 un 17 gadus vecu jauniešu vidū ir Ķekavas novads.

18 līdz 29 gadus vecu cilvēku grupā visaugstākā vakcinācijas aptvere ir Ādažu novadā, kur sapotēti 62% šīs grupas iedzīvotāju, otrajā vietā ir Mārupes novads ar 61%, bet trešajā ar 56% ir Rīga.

KONTEKSTS:

Vakcinācija pret Covid-19 Latvijā ir bezmaksas, iedzīvotājiem ir iespēja izvēlēties dažādu ražotāju vakcīnas. Vakcinācijas pakalpojumu var saņemt pie ģimenes ārstiem, ārstniecības iestādēs, masu vakcinācijas centros, vakcinācijas punktos tirdzniecības centros, izbraukuma vakcinācijas laikā gadatirgos, pilsētas svētkos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti