Dienas ziņas

Izskanējis Z. Liepiņa jubilejas koncerts "Arēnā Rīga"

Dienas ziņas

Pirmo reizi pasaules diktātu raksta Valsts valodas dienā

Covid-19 mainījis infekciju slimībām raksturīgās paradigmas

Infektoloģe: Covid-19 mainījis infekciju slimībām raksturīgās paradigmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Covid-19 vīruss ir bijis ne vien ļoti liels izaicinājums visai pasaulei, bet arī pilnībā mainījis infektologu priekšstatus par vīrusiem un to dabu. Tāda atziņa šodien izskanēja Rīgas Stradiņa universitātē (RSU), kur konferencē pulcējās ārsti un medicīnas studenti. Mediķi dalījās pieredzē, kā atpazīt pacientus, kurus kovida sekas vajā vēl ilgi un kā viņiem palīdzēt.

"Praktiskā infektoloģija šeit un šodien" ir ārstiem un jomas speciālistiem domāta konference, kurā īpašu uzmanību velta tieši praktisku gadījumu analīzei. Un galvenais mērķis – ne tikai infektologiem, bet ikvienam kolēģim nodot ziņu, ka vismaz infekciju pasauli pēdējā laika slimības apgriezušas kājām gaisā.

"Problemātika, "pateicoties" kovidam un pērtiķu bakām, izveidojusies tāda, ka mēs ļoti reāli sastapāmies ar to, ko mēs zinājām. Izmainās infekcijas slimībām raksturīgās paradigmas. Tas, pie kā esam pieraduši, uz ko orientējamies, piemēram, ja simptoms tāds, kontakts tāds un epidēmija tāda, tad ir slimība "x", bet izrādījās, ka viss mainās. Piemēram, tas, ar ko slimoja bērni, tagad ir pieaugušajiem, kas bija vasarā, tagad ir ziemā. Tāpēc mēs nolēmām šīsdienas konferenci izmantot tam, lai parunātu par citām infekcijām un saprastu, kurā virzienā iet šīs izmaiņas," skaidro RSU Infektoloģijas katedras vadītāja Ludmila Vīksna.

Viens no galvenajiem secinājumiem – jāpaplašina izmeklējumi laboratorijās.

"Uzreiz var noteikt nevis vienu ierosinātāju, bet, piemēram, 20 ierosinātājus, kas varētu būtiski paātrināt diagnostiku tajā laikā, kamēr izveidosies citi priekšstati, pareizi priekšstati par tagadējām slimībām," norāda infektoloģe.

Atsevišķa uzmanība tika veltīta ieilgušam kovidam, kā to atpazīt un ko darīt, jo aizvien biežāk ārsti satiek pacientus, kuri kovida sekas izjūt vēl ilgi pēc tā pārslimošanas un dažkārt pat nesaista esošo veselības stāvokli ar pārslimoto infekciju. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti