Ilgstošo bezdarbnieku nodarbināšana Rīgā kļūst aizvien sarežģītāka

Pagaidu sabiedrisko darbu programmu, lai nodarbinātu ilgstošos bezdarbniekus, Rīgas dome (RD) plāno arī nākamajā gadā. Paredzēts, ka tiks celtas bezdarbnieku mēnešalgas un samazinātas darba stundas. Vienlaikus dome secinājusi, ka ilgstošo bezdarbnieku nodarbināšana kļūst aizvien sarežģītāka.

Algotu pagaidu sabiedrisko darbu programmā, kas Rīgā šogad īstenota ceturto gadu, kopš nodarbināšanas sākuma aprīlī iesaistījušies gandrīz 250 bezdarbnieku. Viņiem lielākoties uzticēti tādi pagaidu darbi kā teritorijas sakopšana, savukārt RD Satiksmes departamentā četri algotie skaita satiksmes plūsmas, bet Labklājības departamentā divi rīdzinieki uzkopj telpas, viens nodarbināts birojā un vēl viens ir remontstrādnieks. Tikai septiņi no visiem ilgstošajiem bezdarbniekiem programmas laikā ir atraduši pastāvīgu darbu.

Algotu pagaidu sabiedrisko darbu programma Rīgā ļauj strādāt cilvēkiem bez profesijas, lielākoties tādiem, kam ir grūtības iekļauties darba tirgū. Tādi ir Rīgas patversmes klienti, apreibinošu vielu atkarībā nokļuvušie, pirmspensijas vecumā esošie un cilvēki ar invaliditāti. Vairāk nekā puse no šogad nodarbinātajiem bijuši vecumā virs 55 gadiem. Savukārt čaklākie strādājošie bijuši invalīdi.

Dome gan secina, ka ilgstošo bezdarbnieku nodarbināšana kļūst arvien sarežģītāka – daudziem pilnībā zudušas darba prasmes, ir slikta veselība un nav motivācijas kaut ko mainīt. Darbu vadītājiem savukārt jāstrādā vairāk, jo bezdarbnieku sociālais portrets pasliktinās.

RD pagaidu sabiedrisko darbu programmu plāno turpināt arī nākamajā gadā. Šo jautājumu domes Sociālo lietu komiteja skatīs otrdien, 13. novembrī.

Nākamajā gadā bezdarbniekiem Rīga plāno vairāk nekā 400 tūkstošus eiro, kuros pašvaldības daļa būs ap 90 tūkstošiem. Ikmēneša atlīdzību no pašreizējiem 150 eiro paredzēts kāpināt līdz 200 eiro. Savukārt viņus nodarbinās ne vairs astoņas stundas dienā, bet tikai sešas. Viens cilvēks varēs strādāt četrus mēnešus, bet virs 60 gadu vecuma – pusgadu.

Nodarbinātības valsts aģentūras (NVA) dati liecina, ka šā gada desmit mēnešos pastāvīgā darbā iekārtojušies gandrīz 10,6 tūkstoši ilgstošo bezdarbnieku.

Apmēram 65% no viņiem iekārtojās darbā pēc dalības NVA pasākumos. Salīdzinot ar to pašu periodu pērn, šogad darbā iekārtojas par apmēram 1000 ilgstošajiem bezdarbniekiem mazāk. Saskaņā ar Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumu ilgstošs bezdarbnieks ir persona, kas ir reģistrēta NVA ilgāk par gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti