Šogad pastāvīgā darbā iekārtojušies gandrīz 10 600 ilgstošo bezdarbnieku

Šī gada desmit mēnešos pastāvīgā darbā iekārtojušies gandrīz 10 600 ilgstošo bezdarbnieku, liecina Nodarbinātības valsts aģentūras jaunākie dati.

Apmēram 65% no viņiem iekārtojās darbā pēc dalības NVA pasākumos. Salīdzinot ar to pašu periodu pērn, šogad darbā iekārtojas par apmēram 1000 ilgstošajiem bezdarbniekiem mazāk.

“2017. gada 10 mēnešos ilgstošo bezdarbnieku skaits, kuri iekārtojās darbā, ir nedaudz lielāks nekā šī gada attiecīgajā periodā, bet tas ir izskaidrojams arī ar to, ka 2017. gadā gan ilgstošo bezdarbnieku īpatsvars bija būtiski lielāks – tie bija 30 % salīdzinot ar šī gada oktobra beigām, kad īpatsvars ir 26,3 %,” pastāstīja ģentūras Eiropas Savienības fondu projektu departamenta direktors Pāvels Beļisovs.

Darbā iekārtojušies vairāk nekā 10 000 bezdarbniekuAnnija Petrova

  Arī bezdarba līmenis pērn bijis būtiski augstāks. “Salīdzinot skaitļos, uz 31. oktobri 2017. gadā, ilgstošo bezdarbnieku skaits bija 18500, bet šogad tie ir 15115 ilgstošie bezdarbnieki,” norāda Beļisovs.

   

  Saskaņā ar Bezdarbnieku un darba meklētāju atbalsta likumu ilgstošs bezdarbnieks ir persona, kas ir reģistrēta NVA ilgāk par gadu.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Interesanti