Dienas ziņas

"Saldus saule" – Saldus novada himna

Dienas ziņas

Miris jau otrs Krievijas izlūkdienesta priekšnieks

Labdarības tirdziņš Ikšķilē

Ikšķilē ekonomikas stundu pārvērš labdarības tirdziņā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Ikšķiles vidusskolēni labdarības tirdziņā praksē izmēģinājuši sociālo uzņēmējdarbību. Peļņa šoreiz tiks novirzīta novada trūcīgo ģimeņu Ziemassvētku dāvanām. 

Labdarības tirdziņi Ikšķiles vidusskolā jau ir sena tradīcija, bet šoreiz uzņēmēju lomā iejutās 10. un 11. klašu audzēkņi, kam vienlaikus tā bija arī ekonomikas stunda un prakse sociālajā uzņēmējdarbībā. 

"Sociālā uzņēmējdarbība ir viena no uzņēmējdarbības formām, ko mēs akcentējam tieši šodien, bet būtībā šis pasākums manā izpratnē ir tāds kā skolēnu mācību uzņēmuma prototips vai patapinājums, kad viņi paši var pamēģināt, kā būtu darboties tādā vidē," pastāstīja ekonomikas skolotāja Ieva Rasima.

Vairums komandu labdarības tirdziņam bija sagatavojušas  konditorejas izstrādājumus, jo, kā zināms, latvieši mīl garšīgi paēst. Tomēr bija arī tādas grupas, kas bija centušās radīt kaut ko citu.

"Mēs šoreiz mēģināsim arī kaut ko nopelnīt ar sejas maskām. Kaut ko oriģinālāku, kas nav bijis. Jā, man tas liekas interesanti, un pašai arī ļoti patīk, tāpēc es domāju, ka varbūt varētu izdomāt un kādreiz uztaisīt arī ko vairāk," stāstīja Ikšķiles vidusskolas 11. klases audzēknes Klaudija un Luīze.

Skolēnu uzdevums bija ne vien izstrādāt un realizēt produktu, bet arī aprēķināt, lai tas nestu peļņu, kas šoreiz papildinās trūcīgo novada ģimeņu Ziemassvētku dāvanas. Tā desmitās klases meitenes nonāca pie Simtgades loterijas.

"Sākumā bija doma tikai pārdot pildspalvas ar karodziņiem, kurus var piespraust pēc tam, bet tad Laurai radās spoža doma pārvērst to par loteriju, tā kā mēs nevaram saražot pietiekoši daudz pildspalvu," skaidroja Ikšķiles vidusskolas 10. klases audzēkne Sanda Bērziņa.

Labdarības tirdziņā paveikto žūrija vērtē pēc sešiem kritērijiem. Viens no tiem arī reklāma un uzmanības pievēršana savam stendam. Tomēr ne mazāk svarīgs ir arī noformējums, darbā ieguldītās emocijas un atbildība par rezultātu.

 "Jā, protams, jo uzreiz liekas tāds svarīgāks un nozīmīgāks tas tirgus, un arī pašiem tāda no vienas puses lielāka atbildība, jo gribas vairāk ietirgot naudiņu, lai varētu palīdzēt," jautāta par projekta nozīmi, atbildēja vidusskolas 11. klases audzēkne Amanda Stugle.

Cik liela būs peļņa, kas nonāks labdarībai, būs zināms, kad skolēni būs iesnieguši atskaites un aprēķinus, bet tas šoreiz neesot galvenais mērķis.

"Mērķis šoreiz ir apzināties, ka ar savu darbu tu vari radīt naudas līdzekļus, kurus mērķtiecīgi izmantot sociālo problēmu risināšanai. Šis ir jāuztver ar domu, ka nākotnē mēs varam vairāk," uzsvēra Ikšķiles novada sociālās uzņēmējdarbības vēstniece Sandra Rinovska.

Pedagogi lēš, ka ekonomikas stunda kā labdarības tirdziņš varētu kļūt arī par jauku skolas tradīciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti