4. studija

Kādus ierobežojumus patlaban ievēro citviet pasaulē dzīvojošie latvieši?

4. studija

Kādas nelikumības notiek mežā, un - kāpēc policija tās nenovērš?

Interneta tiešraidē norisinās ģimenes drāma, kurā iesaistās simtiem cilvēku

Iereibusi māte interneta tiešraidē vardarbīgi izturas pret meitu; pēc liecinieku zvaniem iesaistās policija

Kādā slēgtajā grupā “Facebook”, vērojot tiešraidi, simtiem cilvēku kļuva par lieciniekiem, kā iereibusi māte vardarbīgi izturas pret savu sešus gadus veco meitiņu. Policisti Latvijā saņēma zvanus un informāciju no ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem, dienesti tika burtiski sacelti kājās un arī noreaģēja zibenīgi. Meitene nonāca vispirms krīzes centrā un vēlāk pie radiniekiem. Tikmēr māte apgalvo, ka bērnu nav situsi un vēlas sakārtot savu dzīvi, ziņoja LTV raidījums “4. studija”.

Kādā slēgtajā “Facebook” grupā, kurā komunicē pārsvarā ārzemēs dzīvojošie latvieši, Olesja kādā naktī straumēja tiešsaistes video, taču skatītāju uzmanību šoreiz pievērsa ne pats pikantais video, bet fakts, ka tajā parādās mazs bērns un māte pret viņu izturas vardarbīgi.

Video ierakstā var redzēt, ka bērns raud, bet māte viņu lamā necenzētiem vārdiem par to, ka tika iztraucēta tiešraide.  Tiešraides skatītāji reaģēja, ziņojot atbildīgajām iestādēm.

 “Redzot to “live”, es zināju, ka ir jāziņo policijai, bāriņtiesai, jo bērns tādos apstākļos nedrīkst dzīvot, kur notiek vardarbība pret bērnu. Tāds ir mans uzskats,” raidījumam stāstīja kāda tiešraides skatītāja.

Rīgas pašvaldības policijas pārstāve Lāsma Greidāne informēja, ka ap diviem  naktī Rīgas pašvaldības policija saņēma trīs dažādus izsaukumus ar aptuveni 15 minūšu starplaikiem – viens zvans bija no Īrijas, otrs no Lielbritānijas un trešais no Latvijas, visas šīs sūdzības bija par to, ka kādā “Facebook”  grupā tiešsaistes video “redzama sieviete un vīrietis, kuri nodarbojas ar mīlas priekiem, bet turpat fonā raudādama esot ienākusi aptuveni sešus gadus veca meitenīte, bet sieviete, visticamāk, bērna māte, pret meitenīti esot pielietojusi fizisku vardarbību, iegrūdusi viņu vannas istabā un, visticamāk, ieslēgusi, lai viņai netraucējot šo video turpināt”.

Pašvaldības policisti uz tiešraides vērotāju noskaidroto adresi devās kopā ar valsts policistiem. Vienistabas dzīvoklī kopā ar sešus gadus veco meiteni un viņas māti atradās arī sievietes draugs. Viņš bija tā apskurbis, ka pat nepamanīja likuma sargu ierašanos. 

Vēlāk policija noskaidroja, ka sieviete bija 2, 68 promiļu reibumā, bet par tiešraidi viņa nevēlējās vairāk neko stāstīt, bija ļoti izvairīga.  

Pulksten piecos no rīta Valsts policija mazo meiteni nogādāja krīzes centrā Rīgā, Maskavas ielā, bet vēlāk mazā sešgadniece nogādāta pie tuviem cilvēkiem.

Vairāk par situāciju šajā ģimenē mums stāstīt nedrīkst, aizbildinoties ar bērna interesēm. Tomēr uzsver, fakts, ka cilvēki sevi izliek internetā kā uz paplātes, nereti ir signāls krīzes situācijai.

Tikmēr Olesjas māsa, kas jau vairāk nekā 10 gadus dzīvo Anglijā, uzsver – šāda situācija varēja izpalikt, ja vien sociālie darbinieki būtu reaģējuši uz viņas rūpjpilno zvanu.

“Tas ir tāds ceturtais bērns, un pirms tam es, būdama Anglijā, esmu griezusies pie sociālajiem dienestiem, es esmu zvanījusi uz Rīgu un man skaidri un gaiši tika pateikts, ka viss ir kārtībā, ka viss ir zem kontroles,” stāstīja sievietes māsa Oksana Jansone.

Patlaban bāriņtiesa lemj par mātes un bērna turpmāko dzīves scenāriju. Savukārt Valsts policija nolēmusi māti saukt pie atbildības.

Valsts policijas pārstāve Ance Rozīte norādīja, ka par notikušo ir uzsākta administratīvā lietvedība par fizisku un emocionālu vardarbību pret bērnu. Tāpat tiek lemts jautājums par administratīvās lietvedības uzsākšanu par bērna uzraudzīšanu alkohola reibuma stāvoklī.  

Par fizisku un emocionālu vardarbību pret bērnu var piemērot brīdinājumu vai naudas sodu līdz 700 eiro un par bērna uzraudzīšanu reibuma stāvoklī var piemērot naudas sodu līdz 210 eiro.

Pati Olesja apgalvo, ka nolēmusi sakārtot savu dzīvi un nožēlo izdarīto. Sieviete neslēpj – par sava bērna interesēm aizmirsusi.

“Es viņai nesitu. Es nekad viņu neesmu situsi, es neesmu spējīga viņai iesist... Dusmas man sanāca par to, ka viņa iejaucās tur iekšā, jo īstenībā viņai nevajadzēja to darīt. Bet es saprotu arī viņu, viņai ir vajadzīga tā kā uzmanība no manas puses. Viņa arī gribēja būt tajā kadrā. [..] Es vienkārši negribēju, lai viņa kamerā rādās,” skaidroja Olesja.

Kamēr iestādes izlemj šīs ģimenes nākotni, krīžu centrs aicina nebūt vienaldzīgiem un ziņot par gadījumiem, kad bērni nonākuši savu vecāku apdraudējumā.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt