Rīta Panorāma

Virs ASV notriekts vēl viens lidojošs objekts

Rīta Panorāma

Intervija ar LTV laika ziņu redaktoru Tomu Brici

Telefonintervija ar iekšlietu ministru (AS) Māri Kučinski

Iekšlietu ministrs: Uzturēšanas atļauju nepagarinājušo Krievijas pilsoņu liktenis likumā nav atrunāts

Pašlaik likumā nav atrunāts, kas notiks ar Krievijas pasu turētājiem, kuri nespēs pagarināt uzturēšanās atļauju Latvijā, LTV "Rīta panorāma" sacīja iekšlietu ministrs Māris Kučinskis ("Apvienotais saraksts").

Spēkā esošais regulējums nosaka, ka bijušajiem Latvijas pilsoņiem un nepilsoņiem, kuriem tagad ir Krievijas pase, līdz 1. septembrim ir jānokārto latviešu valodas pārbaudījums, pretējā gadījumā pastāvīgās uzturēšanās atļauju viņiem anulēs.

Kučinskis LTV stāstīja, ka, arī nenokārtojot pārbaudi, šie cilvēki var vērsties Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē (PMLP) un pretendēt uz uzturēšanās atļauju ar kādu citu likumā paredzētu pamatojumu, piemēram, ja viņiem Latvijā ir radinieki, kuriem ir likumīgs pamats uzturēties Latvijā, "vai citādas iespējas saņemt uzturēšanās atļauju".

Savukārt, ja cilvēkam nav nekāda pamata pagarināt uzturēšanās atļauju, viņiem tiks paziņots, ka viņiem neizsniedz nekādus dokumentus palikšanai Latvijā.

Jautāts, vai šādus cilvēkus tad "vedīs uz robežu", Kučinskis pauda cerību, ka, dzīvojot demokrātiskajā pasaulē, mēs nesāksim viņus "stumt pāri robežai".

Tajā pašā laikā viņš atzina, ka šobrīd likumā nav atrunāts, kas notiek šādā gadījumā, "par to likumdevējs nav padomājis".

Viņš plāno koalīcijā apspriest arī šo jautājumu, kas notiek ar cilvēkiem, kuri neizpilda likuma prasības palikšanai Latvijā, bet arī rosinās mainīt pašreiz noteiktos termiņus valodas pārbaudījumiem, lai nerādītu haosu. 

Viņš skaidroja, ka, lai neradītu nevajadzīgu haosu šajā laikā, līdz 1.septembrim varētu prasīt nokārtot valodas pārbaudījumu aptuveni 4000 cilvēku, kuriem uzturēšanās atļauja beidzas šogad, savukārt turpmāk cilvēki vērstos iestādēs, lai kārtotu valodas testu, tad, kad viņiem tuvojas beigām uzturēšanas atļaujas termiņš.

Kopumā valodas pārbaudījums varētu būt jākārto aptuveni 17 000 cilvēku, sacīja Kučinskis, skaidrojot, ka viņš vēlas šo rindu "izretināt", neatkāpjoties no prasības pēc valsts valodas zināšanām.  

KONTEKSTS:

Imigrācijas likuma grozījumu dēļ tiem cilvēkiem, kas iepriekš bijuši Latvijas pilsoņi vai nepilsoņi, bet pieņēmuši Krievijas pilsonību, prasība pēc valsts valodas zināšanām sarunvalodas līmenī ir obligāta.

Jānodrošina procedūra arī tiem Krievijas pilsoņiem, kuriem valodas prasmes apliecība nepieciešama pastāvīgās uzturēšanās atļaujas saņemšanai. Tā kā tik liels eksāmena kārtotāju skaits viena gada laikā vēl nav bijis, izveidots īpašs grafiks, lai visi, uz ko prasība attiecas, varētu paspēt eksāmenu nokārtot.

Pieteikties valsts valodas prasmes pārbaudei Krievijas pilsoņi var kopš 1. februāra, un pirmajās februāra dienās reģistrējušies vairāk nekā 400 cilvēku no nepilniem 18 000.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti