Dienas ziņas

Aicina atcelt prasību pēc Covid-19 sertifikāta darba vietā

Dienas ziņas

Ierobežo aptiekas pieejamību Neretā

Valsts dienestos nav ātro testu

Iekšlietu dienestos trūkst Covid-19 ātro testu (precizēts)

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Jau gandrīz mēnesi vairākos iekšlietu dienestos vairs nav ātro kovida testu, jo tie ir beigušies. Līdz ar to izpildīt prasības par paštestu veikšanu ir apgrūtinoši.  Kamēr tiek meklēti risinājumi, jaunākie dati liecina – ar kovidu iekšlietu dienestos sasirguši vairāk nekā 800 darbinieki.

Precizējums

Rakstā bija minēts, ka testu trūkst arī Valsts drošības dienestā, taču Iekšlietu ministrijā norādīja – šāda informācija netika sniegta un tā neatbilst patiesībai.

Tūkstošiem policistu, ugunsdzēsēju, arī Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē strādājošo tajā laikā praktiski nepildīja likumu – viņi neveica Veselības ministrijas noteikto regulāro kovida pārbaudi ar ātrajiem testiem.

Pērn novembrī iegādātie testi beigušies vēl pirms valdības rīkojuma par jaunu centralizēto paštestu iepirkumu.

Iekšlietu ministrijas pārstāve Gunta Jansone skaidroja: "Pēc mūsu rīcībā esošās informācijas ir notikusi neliela aizkavēšanās ar iepirkumu, attiecīgi ar cerību uz februāra otro pusi šie testi varētu tikt piegādāti. Kamēr bija aizķeršanās, tikmēr iestādes, protams, reaģēja un savu budžetu ietvaros, arī savu iespēju robežās testus piepirka klāt."

To, cik testu nepieciešams, apkopo Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Tam dots uzdevums koordinēt prioritāro institūciju vajadzības, tātad jānodrošina ātrie testi katrai ministrijai un pašvaldības civilās aizsardzības komisijai. Par to, ka nav sarūpēts nepieciešamais testu daudzums dienestiem, kuri nevar strādāt attālināti, neviena iesaistītā institūcija sarunā ar ReTV nevēlējās uzņemties atbildību.

Aizsardzības ministrijas pārstāvis Kaspars Galkins teica: "Līdz šim visi šie apjomi, kurus valdība bija uzdevusi VALIC [Valsts aizsardzības loģistikas un iepirkuma centram – red.] iegādāties, tie ir izpildīti. Pēdējais lēmums par papildinājumu, lai būtu vēl šie testi, tika pieņemts, "Latvijas Vēstnesī" ir datēts ar 4. februāri, kad valdība deva uzdevumu."

Bet VUGD Resursu pārvaldīšanas nodaļas priekšnieks Uldis Ķevers norādīja: "Pieprasījumu no Iekšlietu ministrijas apgādes koordinatoriem mēs saņēmām 19. janvārī. Tajā laikā, kad mēs saņēmām, tad jau vairs nevarēja izpildīt Valsts policijas pieprasījumu, kurš jau bija tāds, kāds noteikti aktualizējās viņu pusē, bet VALIC noliktavā vairs nebija tādu resursu, lai viņus nodrošinātu. Tieši Valsts policiju ar šiem testiem."

Aizsardzības ministrijas pārstāvis skaidroja: "Mēs šajā gadījumā esam izpildītāji. Lēmums pieņemts, uzdevums iedots un mēs kā armijā – ejam uz priekšu."

Radušās situācijas dēļ Valsts policijā testu taupības nolūkos ieteikts pārbaudīties vien tad, ja ir simptomi.

VUGD  Resursu pārvaldīšanas nodaļas priekšnieks norādīja: "Šobrīd ir radusies situācija, ka VALIC noliktavā nav pieejami testi, līdz ar to iestādēm ir pašām jānodrošina šo testu iegāde."

"Tas, ka Valsts policijai šobrīd nākas iegādāties un pašai risināt, kamēr nav jaunas piegādes, šeit nav Valsts aizsardzības un loģistikas centra atbildība," teica Aizsardzības ministrijas pārstāvis.

Kamēr testu trūkst, vairāku dienestu darbiniekiem ieteikts tos veikt tikai tad, ja parādījušies saslimšanas simptomi. 

Ar mēnesi ilgu kavēšanos, līdz februāra beigām, valsts un pašvaldību iestāžu vajadzībām tiks piegādāti 10 miljoni ātro testu un 500 000 antigēna testu. Valsts policija tikmēr jau paspējusi pārdalīt līdzekļus, izpētīt ātro testu tirgu un noslēgt līgumu ar komersantu par ātro testu piegādi pēc iespējas īsākā laikā, ReTV uzzināja Valsts policijas sabiedrisko attiecību nodaļā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti