Iedzīvotāju reģistrā uzkrās vairāk datu

Turpmāk līdzās jau ierastajiem personas datiem – vārdam, uzvārdam, dzimšanas datiem un adresei – Iedzīvotāju reģistra datubāzē krāsies arī citas ziņas par Latvijas valstspiederīgajiem. Piemēram, par valsts valodas prasmi personām, kurām latviešu valoda nav dzimtā valoda. Tā ceturtdien lēmusi Saeima otrajā lasījumā atbalstot attiecīgus grozījumus Iedzīvotāju reģistra likumā.

Turpmāk reģistrā uzrādīsies arī valsts valodas prasmju pārbaudes eksāmenā iegūtais līmenis vai arī fakts, ka tāds nav kārtots. Tāpat iedzīvotāju reģistrā tiks uzrādīta arī konkretizēta informācija par personas rīcībnespēju, respektīvi, tiesas piegādās Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei informāciju par to, kādās tieši jomās darbojoties, cilvēkam nepieciešams aizbildnis.

Būtisks jaunievedums ir nepilngadīgo personu izceļošanas aizliegumu reģistrācija, kas palīdzēs robežsargiem novērst bērnu izvešanu no valsts bez abu vecāku atļaujas.

„Ja dokuments ir pie viena vecāka, ar kuru šis bērns kopā dzīvo, atnāk otrs vecāks kopā ar bērnu, viņš saka - man iepriekšējais dokuments ir pazudis, lūdzu, formējiet jaunu. Tātad viņš noformē šo dokumentu un kopā ar bērnu izceļo. Un tas vecāks, kurš šeit ar bērnu ir bijis, konstatē, ka šis bērns ir pazudis,” iespējāmos gadījumus skaidroja Uldis Apsītis, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Iedzīvotāju reģistra departamenta direktora pienākumu izpildītājs.

Iedzīvotāju reģistra informācija ir pieejama teju 150 dažādām institūcijām un visām pašvaldībām. Bet katrai iestādei pieejamās informācijas apjomu nosaka tās darbības virziens.

Privātpersonām, lai piekļūtu kādas personas datiem, jābūt tiesiskam pamatojumam un argumentētai motivācijai.

Nākotnē reģistra datubāzi plānots papildināt arī ar iedzīvotāju elektroniskajām adresēm.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti