Dienas ziņas

Bauskas jaunieši diskutēs ar ministriem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Latgalē notiek iedzīvotāju forumi

Iedzīvotāju forumā Preiļos apspriež priekšlikumus, kā uzlabot apkārtējo vidi

Iedzīvotāju forums "Darām pa savam" Preiļos pulcēja ne tikai Preiļu, Aglonas, Līvānu, Riebiņu, Vārkavas un blakus novadu iedzīvotājus, bet arī pašvaldību darbiniekus un uzņēmējus, kuri ir motivēti darboties sava novada attīstībai. Forumā tapa priekšlikumi un secinājumi, kā mainīt un attīstīt apkārtējo vidi, pievienojot savu artavu.

Preiļu apkaimes novadu aktīvākie ļaudis tiekas kopējā forumāSilvija Smagare

Sākot no sava ciema iedzīvotāju degradācijas, kā arī bezdarba un nevēlēšanās strādāt problēmas un sāpes līdz lietām, ko var veikt pašu spēkiem - tādas bija tēmas, ko apsprieda foruma dalībnieki. Arī mazās lietas ir būtiskas, lai laukos dzīve ritētu, lai cilvēki nebrauktu prom, bet vēlētos atgriezties, saka šī foruma dalībnieki, tie ir tie aktīvākie ļaudis, kas ar savām idejām un vēl iekustinot savus kaimiņus mēģina dzīvi savā apkaimē darīt ērtāku un arī skaistāku.

"Paliekot mazākam cilvēku skaitam novados, samazinās arī dažādi pakalpojumi. Tie ir dažādi sadzīves pakalpojumi – frizieris, publiskā pirts, veļas mazgātava, medicīnas pakalpojumi. Otrs tāds bloks noteikti ir ar iedzīvotāju piesaisti saistītās lietas. Un tad trešais ir tāds, runājot par lokāltūrismu, jo paši iedzīvotāji saka, ka viņi labprāt gribētu, lai pie viņiem būtu vairāk, ko skatīties un redzēt," stāstīja nodibinājuma “Viduslatgales pārnovadu fonds” valdes locekle Evija Caune.

Foruma laikā tā dalībnieki sadalījās piecās darba grupās, kurās diskutēja par lielāku dažādu sabiedrības grupu iesaisti dažādās aktivitātēs, kā arī sadarbību starp iedzīvotājiem un pašvaldībām. Taču kā viena no būtiskākajām problēmām izskanēja labdarības trūkums.

"Pašvaldībās un ciemos pietrūkst atbalsta vientuļajiem senioriem. Tieši tāda atbalsta, ka kaut ko palīdzētu praktiski darīt, piemēram, senioram palīdzētu sakopt pagalmu, atnest malku," skaidroja vārkaviete Dagnija Dudarjonoka.

Foruma dalībnieki izteica priekšlikumu, ka vajadzētu vairāk popularizēt brīvprātīgo darbu un tajā iesaistīt jauniešus. Tāpat lielāka uzmanība būtu jāvērš informācijas pieejamībai labdarības jomā.

"Sabiedrībai mazliet ir zudusi ticība, kur tad aiziet šie te saziedotie līdzekļi, kā viņi tiek izmantoti.

Vajag rādīt sabiedrībai šos pozitīvos rezultātus, ka šis mans ieguldītais latiņš, eiro pēc tam arī pēc pieciem un desmit gadiem nes augļus," sacīja rēzekniete Ina Tuče.

Oktobrī līdzīgi iedzīvotāju forumi gaidāmi arī citās Latgales pilsētās, tostarp Ludzā, Balvos un Krāslavā. Tajos izteiktie priekšlikumi gan tiks apkopoti un izsūtīti pašvaldībām, gan publiskoti internetā, lai tie ikvienam būtu plaši pieejami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt