Dienas ziņas

Tukumā top lieluzvedums

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Kritiska ceļa stāvokļa dēļ Līvānu un Preiļu novada iedzīvotāji vienojas akcijā

Kritiskā ceļa stāvokļa dēļ Preiļu un Līvānu novadu iedzīvotāji vienojas akcijā

Jaunas ģimenes, lauksaimnieki, uzņēmēji un radošo mākslu pārstāvji Preiļu un Līvānu novados ir sašutuši, jo cīņa par autoceļa Špoģi–Arendole–Rimicāni–Rožupe remontu nesekmīgi ilgst jau vairāk nekā 15 gadus. Lai pievērstu atbildīgo institūciju un sabiedrības uzmanību kritiskajam ceļa stāvoklim, iedzīvotāji pirmdien, 11. martā, vienojās akcijā "Mēs arī esam Latvija!". Turpmāk 10 dienas visa ceļa garumā tā malās plīvos Latvijas karogi.

Latvija ir mūsu vērtība, bet Latvijas vērtība esam mēs – jauni cilvēki laukos, uzsvēra Preiļu un Līvānu novadu iedzīvotāji. Cerot beidzot rast iespēju uzlabot vietējā autoceļa stāvokli, kopīgā akcijā tā apkārtnē izvietoti valsts karogi.

Akcijas organizatore Aija Smirnova norādīja, ka šis ir iedzīvotāju neagresīvs protests pret to, kādos apstākļos ir nonākusi vesela paaudze, jo vietējie ceļa atjaunošanu gaidot jau "kopš Latvijas neatkarības atjaunošanas": "Izkarot vairāk nekā 115 karogus no Rožupes līdz Dubencai, iedzīvotāji apliecina to, ka mēs arī esam Latvija!"

Rožupes ceļš
Rožupes ceļš

Kritiskākais autoceļa Špoģi–Arendole–Rimicāni–Rožupe posms ir no 17. līdz 40. kilometram. Vidēji diennaktī to caurbrauc 50 automašīnas – lauksaimnieki, mežstrādnieki, uzņēmēji, arī mākslinieki, viesi un tūristi.

Slapjos laika apstākļos nereti nepieciešama traktoru palīdzība, arī tagad salā ceļu klāj akmeņi, aiz transportlīdzekļiem ir lieli putekļu mākoņi, veidojas trepe.

Zemnieku saimniecības "Caunes" saimniece Samanta Ziemele pastāstīja, ka pēc ceļa greiderēšanas tas ir labs vien pāris dienu, pēc tam atkal parādoties bedres: "Mēs reāli laužam savas mašīnas, ļoti daudz tērējam autoservisos. Operatīvie [transportlīdzekļi] pat nevar ierasties laikā šeit. Viņi kavē, brauc divas reizes ilgāk."

LVC nākamgad apstrādāt plāno tikai daļu ceļa

Cīņa par ceļu Rožkalnu pagastā notiek jau ilgi. Arī 2015. un 2018. gadā sūtītas kolektīvas vēstules, organizētas sapulces, bet rezultāts tam nesekoja.

Šobrīd savākti vairāk nekā 700 parakstu, un februāra nogalē vēstule atkal nosūtīta "Latvijas Valsts ceļiem" (LVC), atbildīgajām ministrijām un Saeimas deputātiem no Latgales.

"Šis ceļš jau ir vismaz četras reizes ticis noasfaltēts vai uzlabots, visas ir bijušas, jāteic, priekšvēlēšanu aģitācijas," sacīja akcijas organizatore Smirnova. "Šie cilvēki vairs negaida kaut kādus tukšus solījumus, bet reālu rīcību."

LVC informēja, ka posmā no 17. līdz 22. kilometram ceļam 2025. gadā novirzīs 1,1 miljonu eiro grants seguma divkārtu virsmas apstrādei, bet līdz 31. kilometram pārbūves darbi nav plānoti: "Autoceļa posms no 31,6. līdz 40,78. kilometram ir iekļauts Eiropas Savienības Atveseļošanas fonda investīciju plānā. Plānošanu, finansējuma piesaisti un objektu izvēli veic un būvdarbu iespējamos termiņus var nosaukt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija."

Karogi autoceļa Špoģi–Arendole–Rimicāni–Rožupe malās plīvos vēl līdz 21. martam. Iedzīvotāji cer tuvākajā laikā saņemt atbildes par konkrētu rīcības plānu. Ja tāda nebūs, akcija turpināsies jau citā – skaļākā formātā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti