Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

«Expo 2017» izrāda risinājumus nākotnes enerģijai

Iedzīvotāji sūdzas par smaku «Latgales bekons» tuvumā

Iedzīvotāji sūdzas par smaku «Latgales bekona» tuvumā

Daugavpils novada cūkkopības kompleksā “Latgales bekons” jau nedēļu tiek veikta eitanāzija 6000 cūkām, ierobežojot Āfrikas cūku mēra izplatību. Plānots, ka cūku līķi un to blakus produkti tiks likvidēti tuvāko dienu laikā. Tomēr šajā ārkārtas situācijā vietējos iedzīvotājus satrauc nepanesama smaka, kas izdalās no dzīvnieku ķermeņiem, par ko viņi sūdzējušies Valsts vides dienestā.

Kopš 14.jūlija, kad tika konstatēta un apstiprināta Āfrikas cūku mēra izplatīšanās cūkkopības kompleksā “Latgales bekons”, saimniecībā darbojas Pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti. Operatīvi sākta cūku izkaušana, kas šobrīd tuvojas noslēgumam. Tomēr iedzīvotāji sūdzas par traucējošu smaku, kas nāk no cūkkopības kompleksa.

“Mēs savas kompetences ietvaros izbraucām maksimāli operatīvi uz objektu, lai novērtētu, cik traucējoša ir tā smaka un novērtēt vides kopējo situāciju pieguļošajā teritorijā (..)

Diemžēl smaka bija. Tā bija traucējoša smaka, kā arī tika konstatēta tāda bioloģiska, asins šķidruma noplūdes no a/s “Latgales bekons” teritorijas,”

sacīja Valsts vides dienesta Daugavpils reģionālās vides pārvaldes direktore Iveta Lobanoka.

Cūkkopības kompleksa teritoriju šobrīd kontrolē Pārtikas un veterinārais dienests. Piekļuve saimniecībai ir ierobežota, lai neveicinātu cūku populācijai bīstamās slimības izplatību. “Mēs ar nogalināšanu apsteidzam izvešanas apjomus un tāpēc ir neliels apjoms, kas uzkrājas ar cūku līķiem; (..) ņemot vērā to, ka ir vasara un operators nevar izvest tik daudz cūku, iespējamas kaut kādas citas smakas,” pauda Pārtikas un veterinārā dienesta Dienvidlatgales pārvaldes valsts vecākais veterinārais inspektors Dzintars Juškus.

Pārtikas un veterinārā dienesta pārstāvis apliecina - smaka ir īslaicīga neērtība šajā ārkārtas situācijā un neapdraud cilvēku veselību.

Radusies situācija tika pārspriesta Daugavpils novada domes civilās aizsardzības komisijas sēdē. Visu cūku līķu izvešana varētu noslēgties jau sestdien. Paralēli tiek veikta novietņu tīrīšana  un sagatavošanās darbi to dezinfekcijai, lai uzņēmums “Latgales bekons” varētu atjaunot saimniecisko darbību. 

Jau vēstīts, ka „Latgales bekona” novietnē Daugavpils novada Višķu pagastā atklāts Āfrikas cūku mēris, kā dēļ paredzēts likvidēt aptuveni 6000 cūku ganāmpulku.  

Āfrikas cūku mēris Latvijā pirmoreiz konstatēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt