Panorāma

Afganistānā dzīvojošās Sandras radi vēlas māsas atgriešanos

Panorāma

Bētlemē norit tradicionālie Ziemassvētku pasākumi

Ieceļojot no astoņām valstīm, jāuzrāda Covid testa rezultāts

Iebraucējiem no 8 valstīm jābūt Covid-19 testam; vairāki pasažieri norāda uz kontroles trūkumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 4 mēnešiem.

Sākot ar šodienu līdz ārkārtējās situācijas beigām 11. janvārī, ieceļojot Latvijā no Covid-19 omikrona paveida izplatības ziņā augsta riska valstīm, obligāti jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Tas attiecas uz ieceļotājiem no Vācijas, Apvienotās Karalistes, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Beļģijas, Īrijas un Krievijas. Tomēr vairāki pasažieri atzina, ka kontrole izpaliek.

Ziemassvētkos rosība lidostā "Rīga" ir liela. No šodienas ieceļošana no Apvienotās Karalistes, Dānijas, Norvēģijas, Zviedrijas, Beļģijas, Īrijas, Vācijas un Krievijas iespējama vien ar negatīvu Covid-19 testa rezultātu.

Saskaņā ar noteikumiem, Covid-19 testa rezultāts pasažieriem jāuzrāda vēl pirms iekāpšanas lidmašīnā, prāmī vai starpvalstu autobusā. Ja to nevar izdarīt, tad ierašanās Latvijā nav atļauta. Un tas attiecas uz pilnīgi visiem ieceļotājiem, arī tiem, kuriem ir derīgs Covid-19 vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikāts.

Marija un Vladislavs ieradušies no Vācijas. Papildu drošības prasības esot saprotamas. "Vācijā pārbaudīja lidostā, pie bagāžas nodošanas. Tā kā normāli. Nebija nekādas grūtības."

"Iemesls ir tāds, ka Eiropā strauji izplatās jaunais Covid-19 variants omikrons. Šīs ir tās valstis, kur omikrona izplatība vietējā sabiedrībā ir augstā līmenī. Un šīs ir arī tās valstis, kurās ir daudz mūsu tautiešu, kuri varētu uz svētku periodu ierasties Latvijā. Tādēļ attiecīgi minētās valstis ir iekļautas šajā sarakstā, kur pirms ieceļošanas ir nepieciešams veikt Covid-19 testu," klāstīja Veselības ministrijas pārstāvis Oskars Šneiders.

Tomēr vairāki pasažieri atzina, ka kontrole izpaliek.

"Norvēģijā tas ir bez maksas. Tests tiek veikts 24 stundas iepriekš. Mēs atbraucām pie ģimenes.

Ziņojums bija nodots, ka testi ir vajadzīgi, bet neviens viņus īstenībā nav pajautājis vēl. Arī, iekāpjot lidmašīnā, neviens neprasīja," atzina ieceļotāja Diāna no Norvēģijas.

Arī Kristīne un Jānis atzina: "Tas ir ne pārāk patīkami, protams, bet ko darīt? Vācijā neko neprasīja. Tikai biļeti. Mēs taisījām Covid-19 testu, jo bija doma, ka Latvijā prasīs. Bet šeit arī pagaidām nekur nav prasījuši vēl."

Lidostā uzsvēra, ka par kontroli atbildot lidsabiedrības, jo tās esot pasažieriem vistuvāk. Piemēram, "airBaltic" sūtot īsziņas ar atgādinājumu par vajadzību veikt testu. Bet tiem pasažieriem, kam nākas atteikt, piedāvā mainīt izlidošanas datumu.

"Šodien jaunās ieceļošanas prasības attiecas uz 18 "airBaltic" ielidojošo reisu pasažieriem. Ņemot vērā, ka jau ilgstoši uzņēmuma darbinieki pirms izlidošanas pārbauda dažādos ieceļošanas dokumentus, jaunie noteikumi uzņēmuma darbību būtiski neietekmēs," skaidroja ieceļotāja no Norvēģijas.

Savukārt, ja persona ieceļo, piemēram, ar personīgo transporta līdzekli un bez negatīva Covid-19 testa rezultāta, tad analīzes obligāti jāveic tuvāko 24 stundu laikā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti