Grobiņā uziet gaļas produktu pagrīdes cehu

Pārbaudot dienesta rīcībā esošo informāciju un veicot kontrolpirkumu, Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) kādā Grobiņas namā atklājis nelegālu gaļas produktu ražotni.

PVD informēja, ka par gaļas produktu ražošanu tirgošanai liecina ne tikai pārdošanas fakts, bet arī samērā labais pagrīdes ražotnes aprīkojums – gaļas sadales galdi, gaļas maļamā un desu pildīšanas ierīce, konservu kārbu aizvākojamā ierīce un vairāki autoklāvi, garšvielu un piedevu daudzums. Savukārt aukstuma kamerā inspektori atrada konservus un kūpinātas desas.

Kontrolpirkuma laikā persona apgalvoja, ka tirgo meža cūku gaļas konservus, lai gan izrādījās, ka konservi ražoti no mājas cūku gaļas.

Tādējādi produkts, kas ražots no lētākas izejvielas, tirgots par lielāku cenu

 un, iespējams, ne viens vien šī rūpala klients šādā veidā ticis maldināts.

Persona, kurai piederēja nelegālais rūpals, nav savu darbību reģistrējusi PVD. Par šo faktu uzsākta lietvedība administratīvā pārkāpuma lietā.

PVD atgādina – izvēloties iegādāties pārtikas produktus no PVD nereģistrētiem ražotājiem vai personām, pircējs apdraud savu un savu tuvinieku veselību. Šādi nelegālie rūpali netiek uzraudzīti, tādēļ patērētāji nevar būt droši ne par izejvielu izcelsmi, ne apstākļiem, kādos produkti ražoti.

Pirms dažiem gadiem valstī tika reģistrēti vairāki trihinelozes, kas ir parazitāra infekcijas slimība, gadījumi, kas vistiešākajā veidā bija saistīti ar nepareizi apstrādātu gaļu. Tāpat šādas nelegālas darbības ar nezināmas izcelsmes cūkgaļu var veicināt Āfrikas cūku mēra izplatību.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti