Panorāma

Panorāma

Panorāma

Nelegāli gāzes pieslēgumi – reāls apdraudējums

Grib piedzīt naudu par remontu Saeimā

Grib piedzīt naudu par «valsts noslēpuma telpu» neatbilstošu remontu Saeimā

Saeima aprēķinājusi iespējamos zaudējumus, ko radīja prasībām neatbilstošs remonts telpās, kas paredzētas darbam ar valsts noslēpumu, un summu gatavojas piedzīt no vainīgajām personām. Oficiāli ar zaudējumiem nav iespējams iepazīties, jo tie ir klasificēti kā “dienesta vajadzībām”.

Arī Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (Nacionālā apvienība), aizbildinoties ar kriminālprocesu, skaidrojumus nesniedz.

Šajā lietā vairāki parlamenta darbinieki jau snieguši liecības Drošības policijā un arī vērsušies tiesā par disciplinārsodu atcelšanu.  

Saeimas jaunajā ēkā izbūvētās telpas, kas atbilstu darbam ar valsts noslēpumu, līdz pat šim brīdim nav sertificētas, jo būvniecības laikā netika ievērotas likuma prasības. Saeimā tagad tapusi tāme, kas paredz izlietotos līdzekļus piedzīt no personām, kas bija atbildīgas par remontu.

Latvijas Televīzijai tapis zināms, ka Saeimas prezidijā nav guvusi atbalstu ideja remonta tāmes summu - 217 000 eiro - piedzīt no Saeimas darbiniekiem.

Deputāti, kuriem ir pielaide valsts noslēpumam, ar dienesta vajadzībām sagatavoto tāmi var iepazīties speciālā telpā. Šonedēļ šo jautājumu bija plānots skatīt arī Saeimas Nacionālās drošības komisijā, taču pēdējā brīdī sēde tika atcelta.

Saeimas Nacionālās drošības komisijas deputāts no opozīcijā esošās Latvijas Reģionu apvienības Mārtiņš Bondars gan ir pārliecināts, ka radītie zaudējumi nevar būs nacionālais noslēpums.

Mūrniece savukārt no plašākiem komentāriem atteicās, vien norādot, ka “Saeimas Prezidijs ir izvērtējis darbinieku atbildību”.

Par telpu izbūvi, kas neatbilst drošības prasībām, pēc dienesta izmeklēšanas secinātā vaina gulstas gan uz Saeimas kancelejas direktoru Māri Steinu, kurš jau šonedēļ sniedzis liecības Drošības policijā, gan izpilddirektoru, gan arī četrām Saeimas darbiniecēm, kuras saņēmušas dažādus disciplinārsodus un jau šonedēļ vērsušās tiesā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti