Dienas ziņas

Aicina iepazīt atšķirīgo

Dienas ziņas

Dienas ziņas

GKR neatteiksies no O. Burova

«Gods kalpot Rīgai»: Burovam būtu jāpaliek Rīgas mēra amatā

Rīgas mēra Oļega Burova partija “Gods kalpot Rīgai” (GKR) nepiekrīt koalīcijas partneru  viedoklim, ka galvaspilsētas domes priekšsēdētājs būtu jānomaina.

ĪSUMĀ:

  • GKR aicina vicemērus atsaukt pieprasījumu par Burova nomaiņu. 
  • GKR: koalīcijas līgums nav pārkāpts, stabilitāte svarīga budžeta pieņemšanai.
  • Burovs: Koalīcija var turpināt strādāt.
  • Burovs atvainojas rīdziniekiem par skandāliem un nesaprašanos domē.
  • GKR līderis Ameriks: gan Burovam, gan vicemēriem jāpaliek un jāstrādā tālāk.
  • Ameriks piekrīt -  attiecības var uzlabot.
  • "Saskaņa" parakstus par Burova atcelšanu vēl neatsauks, gaidīs sarunas ar GKR.

GKR aicina abus vicemērus pārdomāt un atsaukt prasīto Rīgas mēra Burova nomaiņu. Tā partija lēmusi pirmdien, 13. janvārī, notikušajā valdes un Rīgas domes frakcijas sēdē.

“Gods kalpot Rīgai” uzskata, ka koalīcijas stabilitāte nepieciešama, lai iespējami drīz pieņemtu galvaspilsētas šā gada budžetu.

Rīgas domes koalīcija sašķobījās aizvadītajā nedēļā, kad partijas “Saskaņa” un deputātu bloka “Rīgai!” vicemēri Anna Vladova un Druvis Kleins izteica neuzticību mēram Oļegam Burovam. Viņi uzstāja, ka koalīcija ir saglabājama, bet Burova vietā jāieceļ cits domes priekšsēdētājs, jo viņš “vienpersoniski uzņēmies” koalīcijas vadību un lēmumu pieņemšanā nekonsultējas ar saviem partneriem.

«Gods kalpot Rīgai»: Burovam būtu jāpaliek Rīgas mēra amatāEdgars Kupčs

Pats Burovs pēc pirmdien notikušās partijas valdes un frakcijas sēdes pauda, ka koalīcija var turpināt strādāt.

“Es esmu šī kuģa kapteinis un neuzskatu, ka šim kuģim ir nosaukums “Titāniks”, es uzskatu, ka mēs varam turpināt strādāt,” sacīja Burovs.

“Es kā vadītājs atvainojos visiem rīdziniekiem, ka šobrīd katru dienu, lasot ziņas, jūs lasāt par kārtējo skandālu Rīgas domē un nesaprašanos, protams, man kā vadītājam jāuzņemas atbildība par to,” sacīja Burovs.

Koalīcijas stabilitāte ir saglabājama budžeta pieņemšanas dēļ, uzsvēra Burovs.

“Pats galvenais ir budžets, es aicinu noņemt visas emocijas, rītdien ir Budžeta komisija, 29. janvārī vajadzētu pieņemt budžetu. Budžets izskatās labāk nekā pirms gada, to vajadzētu pieņemt, lai varētu uzsākt darbu un rīdzinieki varētu visus labumus saņem jau no 1. februāra,” sacīja mērs.

Arī “Gods kalpot Rīgai” partijas priekšsēdis Andris Ameriks aicina vicemērus pārdomāt.

“Gan Burovam, gan vicemēriem jāpaliek un jāstrādā tālāk kā vienotās koalīcijas pārstāvjiem, jāizrunā pretenzijas, jo mēs analizējām koalīcijas līgumu un neredzam nevienu punktu, kas būtu pārkāpts. Bet skaidrs, ka var uzlabot attiecības,” sacīja Ameriks.  

Neuzticību izteikušie vicemēri par “Gods kalpot Rīgai” nostāju pagaidām neizsakās. 

"Saskaņa" parakstus par Burova atcelšanu no amata pagaidām neatsauks un gaidīs sarunas ar GKR.

Vladova Latvijas Radio izteicās, ka par izlīgumu vēl tikai domās.

Viņa norādīja, ka “Saskaņa” atbalstīja partneru ierosinājumu par mēra atstādināšanu no amata un “pašlaik mums nav iemesla, kāpēc mēs varam to atsaukt, jo mēs nesaņēmām oficiālu redzējumu no GKR partneriem, kā viņi redz savu turpmāko darbību, kā situācija var attīstīties tā, lai būtu novērsti visi līdz galam neizpildītie solījumi”.  

Anna Vladova: “Saskaņa” vēl gaida GKR priekšlikumusEdgars Kupčs

Vladova arī sacīja, ka “mēs, protams, labprāt vēl diskutēsim ar GKR frakciju, ar frakciju vadītāju, ar partijas vadītāju par to, kuri būs tie priekšlikumiem”, un pēc tam  varētu formulēt savu viedokli. Viņa pieļāva, ka oficiālus priekšlikumus no GKR varētu saņemt pirmdien vai otrdien.

“Saskaņai” un blokam “Rīgai!” bez opozicionāriem nav pietiekami balsu mēra gāšanai, jo abos spēkos ir 20 deputāti, taču Burovu varētu atbrīvot ar vismaz 31 balsi. Tikmēr opozīcija grasās iesniegt parakstus par abu vicemēru atlaišanu. Tādējādi var gadīties, ka vispirms tiek gāzti vicemēri, bet tikai tad Burovs, jo vietnieku jautājums izlemjams trīs dienās, bet mēra – divās nedēļās.

 KONTEKSTS: 


Pagājušajā nedēļā "Saskaņa" un deputātu bloks "Rīgai" vienojušies par nepieciešamību no amata atcelt Rīgas domes priekšsēdētāju Oļegu Burovu  un rosināja šo jautājumu skatīt pašvaldības ārkārtas sēdē.

"Saskaņa" Rīgas domē atbalstīja bloka "Rīgai" piedāvājumu mainīt Rīgas mēru un aicināja "Gods kalpot Rīgai" (GKR) steidzīgi sākt pašvaldībā valdošās koalīcijas partijas konsultācijas par jaunu mēra kandidātu.  Vicemērs Druvis Kleins norādīja, ka Burovs pieņēmis daudz lēmumu vienpersoniski un arī tādās jomās, kas nav viņa tiešā pārraudzībā.  

Burovs savukārt pauda, ka pie krēsla neturas, nepiedalās nekādās intrigās un ir gatavs strādāt ar tiem cilvēkiem, kuri vēlas strādāt.

Rīgas domes koalīciju patlaban veido "Saskaņa", "Gods kalpot Rīgai" un deputātu bloks "Rīgai!", kā arī domniece Baiba Broka. Kopumā koalīcijai ir 32 balsis no 60.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt