Panorāma

Vecāki izmisumā - bērnudārzu rindas nezūd!

Panorāma

Krievijas «maigo varu» apkaros ar manevriem

Glābēju ģērbtuvēm jauni skapīši!

Glābēji ģērbtuvēs tikuši pie jauniem skapīšiem

Ar uzņēmēju un privātpersonu ziedojumu atbalstu, Rīgas 1.ugunsdzēju depo ģērbtuvēs nu būs jauni skapīši. Lai pievērstu uzmanību tam, kādos pieticīgos sadzīves apstākļos rit glābēju ikdiena, Latvijas Televīzijas Ziņu dienests sāka labdarības akciju, lai kopīgiem spēkiem uzlabotu telpas vismaz vienā depo - Rīgas 1.ugunsdzēsēju daļā.

Rīgas 1.ugunsdzēsēju daļas ģērbtuvē vēl pirms nedēļas bija drūmi, nolietoti skapīši no padomju laikiem. Tie neskaitāmas reizes laboti, daudzi vairs nevērās ciet.

Uzzinot par „Panorāmas” labdarības akciju „Uzlabosim glābēju ikdienu”, Kuldīgas tehnoloģiju un tūrisma tehnikuma audzēkņi pasniedzēja Renāra Saknes vadībā piedāvāja savu praktisko palīdzību bez samaksas saskrūvēt jaunos skapīšus.

„Ēka uzturēta pašu spēkiem.  Viņi ir pieticīgi cilvēki un to visu ir piecietuši, bet tāda nedrīkstētu būt valsts attieksme pret cilvēkiem, kuri Zolitūdē bija kā varoņi. Nelielas šaubas bija, vai paveiksim. Tie tomēr ir 80 skapīši. Divu dienu intensīvs darbs audzēkņiem, kuri tādā veidā nav strādājuši. Un viņi to izdarīs. Tas ir pārsteigums gan viņiem, gan gandarījums skolai,” atzīst pasniedzējs Renārs Sakne.

Uz Rīgu atbraukuši desmit jaunieši, kuri Kuldīgā apgūst mēbeļu galdnieka profesiju. „Praksi iegūt, zināšanas, kā tas darbs darāms dzīvē, jo mums skolā šādu darbu nebija. Skolotājs parādīja sākumā, kas un kā, un mēs sekojam. Ja radās kādi jautājumi, tad viņam prasījām,” stāsta tehnikuma audzēknis Krišjānis Jansons. „Piedāvāja, kurš grib braukt, un es piekritu. Forši būs, man jau patīk!” saka tehnikuma audzēknis Ģirts Bāliņš.

Līdzīgos labdarības projektos Ieva Hlevinska piedalījusies jau iepriekš: „Mani interesē amatniecība. Bērnībā vectēvs mīlēja rādīt, kā viņš dara savus darbus, un iemācīja darboties ar darbarīkiem.”

Skapīšu dizains izstrādāts kopā ar firmu “Attēls R”un ugunsdzēsējiem. Materiālu iegādi apmaksāja no “Aldara” darbinieku saziedotās naudas. Ģērbtuvē ieklāts arī jauns linolejs, ko nopirka kāda privātpersona.

Pasniedzējs saka - būtu labi, ja jaunieši biežāk varētu piedalīties šādos sabiedriskos darbos.

Šādai sadarbībai starp valsts iestādēm un tehniskajām skolām būtu jākļūst par ierastu praksi un daļu no valsts izglītības programmas.  „Viņus tas gan daudz labāk motivē,  gan dod iespēju intensīvi strādāt. Intensīvs darbs ar laika termiņu, kad tas ir jāizdara. Un viņi galvu nepacēluši šīs divas dienas nostrādāja. Un tas būtu ļoti labi, ja šādas misijas būtu vēl. Es ieteiktu, ja tas ir iespējams, savās pilsētās varbūt uzņēmēji var piedalīties, palīdzēt. Šajā gadījumā ugunsdzēsējiem. Tie tomēr ir cilvēki, kuri mūs glābj ikdienā,” mudina Renārs Sakne.

Ar skatītāju, sabiedrības un uzņēmēju atbalstu drīzumā Rīgas 1.depo sāks labiekārtot arī otras ģērbtuves.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti