Panorāma

Uz Saeimu slavenības kandidē arvien mazāk

Panorāma

LNSO sāk jauno sezonu

«Ģintermuižā» jaunas spēļistabas

«Ģintermuižā» jaunas spēļu istabas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Vismaz pustūkstotim bērnu ik gadu nepieciešama ārstēšana psihiatriskajā slimnīcā Jelgavā. Depresiju, uzvedības traucējumus un citas vainas nevar izārstēt ātri. Dažkārt vajadzīgs mēnesis un vairāk. Lai šo laiku kaut nedaudz atvieglotu, dziedātāja Sergeja Jēgera labdarības fonds bērniem uzdāvinājis divas pilnībā aprīkotas atpūtas un spēļu istabas.  

Pirms koncertiem Londonā un Sanktpēterburgā Latvijas slavenāko kontrtenoru Sergeju Jēgeru LTV satika „Ģintermuižā” Jelgavā, bērnu nodaļā. Sestdien te ir priecīga diena - par „Coca – Cola” Ziemassvētku akcijā saziedoto naudu izveidotas divas atpūtas telpas pacientiem. Piemēram, internets šajā nodaļā ir aizliegts, bet varēs skatīties filmas.

Diemžēl ir daudz tādu, kas spēlēsies ar Barbijām un skatīsies filmas. Nodaļā ik gadu ārstējas 500 – 600 bērni vecumā no diviem līdz astoņpadsmit gadiem, daudzi ar iedzimtām vai iegūtām saslimšanām. Bet netrūkst bērnu, kas sirgst ar depresiju, sola izdarīt pašnāvību vai sevi nogalināt jau ir mēģinājuši.

„Ir ļoti daudzi pamesti bērni. Nevienam nevajadzīgi bērni. Ne skolā, ne ģimene,” stāsta nodaļas vadītāja Ludmila Zilbermane.

Iemesli ir dažādi, bet ārsti nenoliedz, ka liela nozīme ir notiekošajam ģimenē un skolā.

„Daži stāsta, ka skolās. Nav noslēpums, ka laukos ir likvidētas mazās skolas. Un viņi tagad ir lielajās skolās vai internātos, prom no ģimenes,” saka Zilbermane.

„Viss rodas ģimenē – ne skolotājs, ne dakteris nav vainīgs,” uzskata Jēgers.

Līdz ar šo projektu Sergejs Jēgers dalību šajā akcijā beidz. Piecos gados - pieci lieli projekti. Viņa fonds palīdzību bērniem ārstniecības iestādēs turpinās, bet kontrtenors atzīst, ka viņa prioritāte tomēr ir dziedāšana. Latvijā viņu dzirdēsim Ziemassvētkos.

„Viņi uzdāvināja spēļu istabas, un ticiet man, ir daudzi, kuri tādas mantas nav  redzējuši. Jā, jā, arī 21.gadsimtā, un tai dāvanai ir dvēsele klāt,” uzver Zilbermane.

Tikmēr psihiatri atzīst, ka galvenā recepte, lai palīdzētu saviem bērniem nenonākt slimnīcā un mediķu kabinetos, ir ļoti vienkārša. Un šīs zāles nemaksā neko - tas ir laiks. Tētim un mammai jāatrod un jāveltī laiks savam bērnam. Tieši tik vienkārši un dažkārt sarežģīti reizē.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti