Ģimenes ārsta Jura Jakovina pacientus brīdina par Covid-19 risku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) epidemioloģiskās izmeklēšanas laikā ieguvis informāciju, ka ģimenes ārsts Juris Jakovins, kurš pacientus pieņem gan Valmierā, gan Rencēnos, pieņēmis pacientus, lai gan viņam bijuši Covid-19 saslimšanas simptomi.

Visi pacienti, kas kontaktējušies ar ģimenes ārstu, tai skaitā bijuši vizītē pie ārsta no 2020. gada 27. decembra līdz 2021. gada 11. janvārim, ir nosakāmi par tuvām kontaktpersonām un viņiem jādodas mājas karantīnā, paziņojumā medijiem informēja SPKC.

Par augsta riska kontaktpersonām ir nosakāmi visi cilvēki, kas kontaktējušies ar saslimušo tuvāk par 2 metriem, ilgāk par 15 minūtēm, vai pavadījuši vienā telpā ilgāk par 15 minūtēm.

2017.gadā LTV raidījums “Aizliegtais paņēmiens” vēstīja, ka Juris Jakovins ir ārsts ar vislielāko pacientu skaitu savā praksē – toreiz vairāk nekā 7300 pacientu.

Ieteikumi un rīcība kontaktpersonām atrodama šeit.

Centrs lūdz visas ģimenes ārsta kontaktpersonas sazināties ar SPKC Vidzemes reģionālās nodaļas epidemiologiem darba laikā no 8.30 līdz 17.00 pa tālruni 64281131.

SPKC atgādina, ka  līdz 25. janvārim ir paplašinātas iespējas veikt valsts apmaksātu testu uz Covid-19, ja cilvēkam ir saslimšanas pazīmes, piemēram, akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c. Šajā laikā Covid-19 analīzes var nodot arī bez ārsta nosūtījuma.

Nacionālais veselības dienests piektdien sniegs plašāku informāciju par to, kur Jakovina pacienti var saņemt ģimenes ārsta prakses sniegto palīdzību.

Šobrīd tiek risināts jautājums par papildu iespējām veikt Covid-19 testus Valmierā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti