Gerhards: Ja ogļu pārkraušanas termināli nepārcels uz Krievu salu, tas būs jāslēdz

Ja ogļu pārkraušanas termināli no centra nepārcels uz Krievu salu, tad to nāksies slēgt, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" teica vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards (Nacionāla apvienība).

Viņš norādīja, ka Krievu salas projekts top jau labu laiku un pašlaik ir finiša taisnē. "Rīgas domei kopā ar Rīgas brīvostu tas ir jāpaveic, un, ja tas nenotiek, tad ir jāpieņem lēmums par šāda termināla slēgšanu," teica ministrs.

Gerhards skaidroja, ka Rīga ir izstrādājusi plānu piesārņojuma samazināšanai, kurā ierakstīta apņemšanās ogļu kravas pārvirzīt uz Krievu salu. Ministrija rūpīgi seko plāna izpildei, kurā paredzēta arī transportlīdzekļu radītā piesārņojuma samazināšana pilsētas centrā.

Saistībā ar kravu pārkaušanu un to radīto piesārņojumu ministrs arī skaidroja, ka pēc noteikumiem pārkraušanas vietās ir jāievieš mērītāji, kuri ļauj fiksēt iespējamos pārkāpumus un anulēt atļaujas, ja piesārņojums ir pārāk liels.

KONTEKSTS:

Ostai tuvumā dzīvojošie galvaspilsētas iedzīvotāji jau iepriekš sociālajos tīklos dalījušies ar fotogrāfijām, kurās redzams, ka ogļu putekļi nosēdušies pat istabā uz grīdas un iekšējām palodzēm. Valsts vides dienests norādījis, ka gaisa piesārņojuma norma ostā netiekot pārsniegta.

Pašlaik paredzēts, ka no nākamā gada 1.janvāra ogles ostā Rīgas centrā pārkraut vairs nedrīkstēs.

Saistītie raksti
1 komentārs
Anonīms lietotājs 24183
Un kā būs ar citām beramkravām? Kāpēc neko nesaka par alumīnija oksīda putekļiem, kas pēdējās dienās ir pārklājuši logus, automašīnas un koku lapas visā pieostas rajonā?!
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti