Krustpunktā

Diskusija: Vai vietējas nozīmes ceļu stāvoklis uzlabosies, ja tie būs pašvaldību īpašumā

Krustpunktā

Diskusija: Sabiedrības iespējas ietekmēt sabiedrisko mediju darbu

Tiesiskums un likumu ievērošana. Iztaujājam ģenerālprokuroru Juri Stukānu

Ģenerālprokurors: Sabiedrībai ir pamats prasīt noteiktās lietās savlaicīgu rezultātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Sabiedrībai ir pamats prasīt noteiktās lietās savlaicīgu rezultātu, Latvijas Radio raidījumā "Krustpunktā" sacīja ģenerālprokurors Juris Stukāns.

Viņš norādīja, ka tiesu sistēmā joprojām saskata krīzi, par kuru runāja jau šajā vasarā. Stukāns uzskata, ka ir jārisina jautājums par savlaicīgu krimināllietu izskatīšanu.

"Krustpunktā" podkāstā:

 

 

 

  • Savā lietotnē raksti - Krustpunktā

 

Jauna epizode katru darba dienu, garums - 52 min.

Pēc viņa teiktā, tiesnešiem tomēr vajadzētu ņemt vērā, ka ir prioritāras lietas, kuru atrisinājumu sabiedrība gaida. Tās ir aptuveni 10–20 lietas. Visa tieslietu sistēma ar 500 tiesnešiem var nodrošināt šo lietu savlaicīgu izskatīšanu. 

"Manuprāt, visai tiesu sistēmai būtu jāpārskata darba organizācijas aspekti. Nevar pateikt, ka rindas kārtībā visu izskatīsim. Ir tomēr prioritātes. Un sabiedrībai ir pamats pieprasīt noteiktās lietās savlaicīgu un ātru rezultātu," sacīja Stukāns.

Kā piemēru ģenerālprokurors minēja lietu par pienākumu vakcinēties pret Covid-19, ko administratīvā tiesa izskatīja ārpus kārtas, nevis atlika līdz nākamajam gadam.

"Piemēri ir. Un šajā aspektā vajadzētu tiesai strādāt," uzsvēra Stukāns.

KONTEKSTS:

Šajā vasarā Stukāns izteicās, ka attaisnojošie spriedumi skaļajās lietās un pārāk garie lietu skatīšanas termiņi liecina par izveidojušos krīzi tieslietu sistēmā. Stukāns atgādināja, ka 12. jūlijā Rīgas apgabaltiesa kā apelācijas instances tiesa digitālās televīzijas krimināllietā attaisnoja visus apsūdzētos. Gada sākumā Vidzemes rajona tiesas Limbažos attaisnoja korupcijā apsūdzētos Igaunijas uzņēmēju Oļegu Osinovski un bijušo "Latvijas dzelzceļa" valdes priekšsēdētāju Uģi Magoni. Tāpat tiesnešu maiņas dēļ bijušās politiķes Baibas Brokas kukuļošanas lietas skatīšana Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesā atlikta par pusotru gadu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti