Ģenerālprokurors noraida Naudiņa sūdzību par pielaides nepiešķiršanu valsts noslēpumam

Arī ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers uzskata, ka vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministram Romānam Naudiņam (VL-TB/LNNK) nav piešķirama pielaide valsts noslēpumam.

Naudiņš pavēstīja, ka saņēmis vēstuli no Ģenerālprokuratūras, kurā noraidīta Naudiņa sūdzība par Satversmes aizsardzības biroja (SAB) lēmumu nepiešķirt viņam pielaidi valsts noslēpumam.

Ņemot vērā lielo 12.Saeimas vēlēšanās saņemto plusiņu skaitu, Naudiņš uzskata par nepieciešamu turpināt darbu parlamentā.

Ģenerālprokurora vēstulē ir teikts, ka SAB lēmums atteikt pielaidi valsts noslēpumam atbilst likuma nosacījumiem. Ģenerālprokurora vēstulē ir atsauce uz likuma "Par valsts noslēpumu" 9.panta trešās daļas 6.punkta nosacījumiem. Tas noteic, ka pielaide valsts noslēpuma objektiem tiek atteikta, ja pārbaudes laikā tiek konstatēti fakti, kas liek apšaubīt personas spēju saglabāt valsts noslēpumu.

Tomēr Naudiņš uzskata, ka šī norma ir plaši interpretējama un rada iespēju objektīvu vai subjektīvu iemeslu dēļ atteikt pielaidi valsts noslēpuma objektiem jebkuram valsts pilsonim, nemaz neinformējot viņu par atteikuma iemesliem, kas savukārt liedz aizstāvēt savas tiesības.

Vēstulē arī norādīts, ka SAB sniegtā informācija ir valsts noslēpuma objekts.

Jau ziņots, ka SAB nolēma arī Naudiņam nepiešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

Likumā par valsts noslēpumu minēti septiņi argumenti, kāpēc pieeja konfidenciāliem, slepeniem un sevišķi slepeniem valsts noslēpuma objektiem personai tiek liegta.

Pielaide nepienākas arī personai, par kuru pārbaudes gaitā ir konstatēti fakti, kas dod pamatu apšaubīt tās uzticamību un spēju saglabāt valsts noslēpumu.

Tieši šī norma bija minēta nu jau demisionējušajai tieslietu ministrei Baibai Brokai (VL-TB/LNNK) adresētajā SAB vēstulē. Arī viņai birojs atteica izsniegt pielaidi valsts noslēpumam. Broka gan meklēja taisnību pie Kalnmeiera, taču tas sūdzību noraidīja.

Līdz ar to Naudiņš ir kļuvis par otro nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK ministru, kuram SAB atteicies piešķirt augstākās pakāpes pielaidi valsts noslēpumam.

Tikmēr SAB 10.septembrī saņēma nepieciešamo dokumentāciju, lai sāktu tieslietu ministra Gaida Bērziņa (VL-TB/LNNK) pārbaudes procedūru un lemtu par pieejas valsts noslēpuma objektiem izsniegšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti