Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu nodaļu vadīs Māris Leja

Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas virsprokurora pienākumus sāk pildīt līdzšinējais šīs nodaļas prokurors Māris Leja.

Amats ir ievērojams ar to, ka šīs nodaļas prokurori uztur apsūdzību vai veic uzraudzību Latvijā skaļākajās korupcijas lietās. Iepriekšējais nodaļas virsprokurors Modris Adlers gada sākumā devās pensijā.

Amatam pieteicās divi nodaļas prokurori – Viorika Jirgena un Juris Juriss. Taču vēlāk nodaļu vadīt piekritis Leja, kurš prokuratūrā strādā kopš 2000. gada un bijis labākais pretendents.

Uzsākot pildīt virsprokurora pienākumus, Lejas prioritātes ir strādāt pie tā, lai samazinātu izmeklēšanas un kriminālvajāšanas termiņus, kā arī uzlabotu procesuālo lēmumu kvalitāti. “Tāpat vēlos uzlabot kopumā nodaļas un prokuroru komunikāciju ar plašsaziņas līdzekļiem,” paziņojumā medijiem norādīja Leja.

Leja prokuratūrā strādā kopš 2000. gada, kad darbu sāka kā Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūras prokurors, savukārt no 2001. līdz 2005. gadam viņš pildīja Rīgas tiesas apgabala prokuratūras prokurora pienākumus. Kā Ģenerālprokuratūras Krimināltiesiskā departamenta Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas prokurors viņš strādā kopš 2005. gada.

Plašāk publiskajā telpā Leja pazīstams kā Bērnu slimnīcas kukuļošanas krimināllietas prokurors, savulaik arī Aivara Lemberga krimināllietas prokurors, uzņēmēja Jūlija Krūmiņa kukuļdošanas lietas prokurors, kā arī apsūdzības uzturētājs "Latvenergo" krimināllietā. Tāpat viņš bijis uzraugošais prokurors "oligarhu lietas" kriminālprocesā.

Māris Leja arī piedalījās "oligarhu sarunu" parlamentārās izmeklēšanas komisijas sēdē Saeimā, kurā sprieda par žurnālistu un redakcijas atbildību par sniegtās informācijas patiesumu.

KONTEKSTS:

Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas nodaļas vadītāja amats kļuva vakants pēc tam, kad 29. janvārī pensijā devās līdzšinējais nodaļas virsprokurors Modris Adlers. No 30. janvāra par virsprokurora amata pienākumu izpildītāju tika nozīmēts prokurors Māris Leja. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti