«Gan Bei» lietā apsūdzētie atzinuši vainu un atlīdzinājuši valstij radītos zaudējumus

Tā sauktajā "Gan Bei” krimināllietā apsūdzētie ir atzinuši savu vainu un atlīdzinājuši valsts budžetam radītos zaudējumus, informē prokuratūra, kas nupat šo lietu ir nodevusi tiesai.

Ģenerālprokuratūras sabiedrisko attiecību speciāliste Una Rēķe norāda, ka Organizētās noziedzības un citu nozaru specializētās prokuratūras prokurors trešdien, 13.jūlijā, "Gan Bei" krimināllietu tiesai nodevis tā sauktajā vienošanās procesa kārtībā.

Proti, prokurors noslēdzis vienošanos par vainas atzīšanu un sodu ar deviņām fiziskajām personām apsūdzībā par izvairīšanos no nodokļu nomaksas organizētā grupā, ar ko Latvijas valsts budžetam nodarīts mantiskais zaudējums kopsummā gandrīz par vienu miljonu eiro.

Turklāt prokurors noslēdzis vienošanos procesā par piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu divām juridiskajām personām, kuru interesēs izvairīšanās no nodokļu nomaksas bija izdarīta. 

Vienošanās noslēgšanas brīdī valsts budžetam nodarītais mantiskais zaudējums ir pilnībā atlīdzināts.

Lieta nodota Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesai.

Prokuratūra gan pagaidām neatklāj, par kādu sodu un piespiedu ietekmēšanas līdzekļa piemērošanu vienošanās panākta.

Jau ziņots, ka Valsts ieņēmumu dienesta Finanšu policijas pārvalde par izvairīšanos no nodokļu nomaksas restorānu tīkla "Gan Bei" lietā kriminālvajāšanu lūdza sākt pret deviņām personām. Nenomaksātā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) un iedzīvotāju ienākuma nodokļa veidā valsts budžetam tika nodarīti zaudējumi 957 800 eiro apmērā.

Prokurarūra šā gada sākumā nolēma tā dēvētajā “Gan Bei” lietā saukt pie kriminālatbildības deviņas personas par izvairīšanos no nodokļu nomaksas organizētā grupā. 

Prokuratūrā norādīja, ka deviņas personas, darbojoties organizētā personu grupā divu uzņēmumu interesēs, par taksācijas periodu no 2014. gada janvāra līdz jūnijam prettiesiski slēpa ar nodokļiem apliekamo objektu – uzņēmumu restorānos un kafejnīcās gūtos ieņēmumus.

Noziedzīgā nodarījuma izdarīšanai izmantotas speciāli radītas datorprogrammas, ar kuru palīdzību iespējams izmainīt kases aparātos un kases sistēmās reģistrēto darījumu kopsummas. Tādējādi iespējams prettiesiski samazināt ieņēmumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt