Galīgajā lasījumā pieņems grozījumus par pensiju indeksāciju

Ceturtdien Saeima plāno galīgajā lasījumā pieņemt grozījumus likumā „Par valsts pensijām,” kas paredz, ka šogad visām pensijām tiks indeksēta vienāda daļa - 285 eiro - un indeksācijā tiks ņemts vērā faktiskais patēriņa cenu indekss.

Tomēr Fiskālās disciplīnas padome ir norādījusi, ka valdība, iesniedzot šo likumprojektu, ir pārkāpusi likumu, neparedzot šos budžeta izdevumus kompensējošus mehānismus, un tas var radīt fiskālās disciplīnas pārkāpumu. Saeimas Sociālo un darba lietu komisija likumprojekta virzību tāpēc gan neapturēs, bet aicinās valdību kļūdu labot tagad.

"Šīs nedēļas laikā komisija būs sagatavojusi vēstuli Ministru kabinetam, tam bija jau jāizdara savi mājasdarbi. Neatbilstība konstatēta jau kabineta izstrādātajos grozījumos, bet mēs vēršam uzmanību uz to, ka atbilstoši Fiskālās disciplīnas likumam, MK vajadzēja jau rīkoties, pirms iesniegt grozījumus Saeimā. Negribētos teikt, ka tā ir kļūda, gribētos teikt, ka tā ir labā griba no Ministru kabineta puses – nodrošināt pensiju indeksāciju no 1.oktobra un darīt to ne tikai ar inflāciju, kāda varētu būt, bet arī ar algas indeksu un to piemērot,” skaidro komisijas vadītāja Aija Barča no Zaļo un Zemnieku savienības.

Aija Barča par pensiju indeksāciju
00:00 / 01:26
Lejuplādēt

Jaunais pensiju indeksācijas risinājums panākts Senioru lietu padomē, un tas piedāvāts, ņemot vērā gan valsts budžeta iespējas, gan arī nepieciešamību prioritāri garantēt tiesības uz sociālo nodrošinājumu personām ar maziem ienākumiem, norāda likumprojekta autori.

Iepriekš pensijas indeksēja 2013.gada 1.septembrī, pensijām, kas nepārsniedza 200 latu, piemērojot indeksu 1,04.

Tāpat atbildīgās komisijas deputāti šodien otrajā lasījumā kā steidzamus atbalstīja grozījumus likumā „Par obligāto sociālo apdrošināšanu pret nelaimes gadījumiem darbā un arodslimībām”, kas paredz plānoto pensiju indeksāciju attiecināt arī uz atlīdzību par darbspēju zaudējumu un atlīdzību par apgādnieka zaudējumu.

Sociālo un darba lietu komisija grozījumus likumā par valsts pensijām izskatīšanai Saeimā nolēma virzīt kā steidzamus un lūgt Saeimu tos izskatīt galīgajā lasījumā 3.aprīlī. Plānots, ka jaunā pensiju indeksācijas kārtība stāsies spēkā nākamajā dienā pēc likuma izsludināšanas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt