FKTK vadītāju Purgaili apstiprina Latvijas Bankas viceprezidentes amatā

Saeima sēdē ceturtdien, 9. jūnijā, pašreizējo Finanšu un kapitāla tirgus komisijas (FKTK) priekšsēdētāju Santu Purgaili apstiprināja Latvijas Bankas padomes locekļa un prezidenta vietnieces amatā. Latvijas Bankas padomes locekļa amatā apstiprināta arī pašreizējā FKTK padomes locekle Kristīne Černaja-Mežmale, kā arī Latvijas Bankas Juridiskās pārvaldes vadītāja Ilze Posuma.  

Pirms balsojuma par Purgailes apstiprināšanu Latvijas Bankas viceprezidentas amatā daļa deputātu pauda neapmierinātību ar FKTK darbu finanšu sistēmas "kapitālā remonta" laikā, tostarp izskanēja pārmetumi saistībā ar uzņēmēju grūtībām atvērt kontus komercbankās Latvijā.

Purgaili Latvijas Bankas viceprezidentes un padomes locekles amatā atbalstīja 69 deputāti, bet pret bija 15. Savukārt Černajai-Mežmalei un Posumai darbam centrālās bankas padomē bija vienprātīgs deputātu atbalsts.

Latvijas Bankā iepriekš skaidroja, divas pašreizējās FKTK padomes locekles Latvijas Bankas padomes locekļa amatiem virzītas, turpinot Latvijas Bankas un FKTK integrācijas procesu. Purgailes un Černajas-Mežmales pilnvaras darbā Latvijas Bankā stāsies spēkā 2023. gada 1. janvārī.

Latvijas Bankas padomes locekles amatam izvirzīta arī Latvijas Bankas Juridiskās pārvaldes vadītāja, agrākā Latvijas Bankas valdes priekšsēdētāja vietniece un valdes priekšsēdētāja amata pienākumu izpildītāja Posuma. Amata pienākumus Posuma sāks pildīt 2022. gada 2. jūlijā.

Latvijas Bankā iepriekš atzīmēja, ka esošā FKTK padome ir sekmīgi vadījusi komisijas darbu sarežģītos apstākļos, kas saistīti ar Latvijas finanšu sektora "kapitālo remontu". FKTK padomes izvēlētās stratēģijas pareizību pierāda finanšu sektora noturība pret Ukrainā notiekošā kara sekām pašlaik.

Aktīvs dialogs ar uzņēmējiem un finanšu sektoru ļāvis veikt virkni būtisku reformu. Pārmaiņu procesā izveidots saliedēts FKTK kolektīvs, panāktas kvalitatīvas pārmaiņas FKTK sadarbības kultūrā, norādīja Latvijas Bankā.

2023. gada 1. janvārī stāsies spēkā jaunais Latvijas Bankas likums, kas nosaka, ka Latvijas Bankas padomē strādā prezidents, divi Latvijas Bankas prezidenta vietnieki un četri padomes locekļi. Pašlaik Latvijas Bankas padomē strādā prezidents, prezidenta vietnieks un četri padomes locekļi. Divu esošo Latvijas Bankas padomes locekļu pilnvaru termiņš beidzas 2022. gada 1. jūlijā.

Latvijas Bankas padomes sastāvs no 2023. gada 1. janvāra būs par divām personām mazāks nekā Latvijas Bankas un FKTK padomes locekļu kopskaits pašlaik.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt