ES valstis nosoda vēršanos pret protestētājiem Krievijā

Ietekmīgākās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis nosodījušas aso varas iestāžu vēršanos pret demonstrantiem Krievijā, kuri pieprasīja brīvas un demokrātiskas vēlēšanas. Sestdienas akcijas laikā tika aizturēti vairāk nekā 800 aktīvisti.

Vācijas raidorganizācija “Deutsche Welle” atsaucas uz Ārlietu ministrijas paziņojumu, kurā norādīts, ka aizturēšana nebija samērojama ar protesta mierīgo raksturu.

Atkārtoti uzbrukumi garantētajām tiesībām uz mierīgu demonstrāciju un brīva viedokļa paušana pārkāpj Krievijas starptautiskās saistības.

Francijas Ārlietu ministrija arī aicināja Krieviju izpildīt savas Eiropas Drošības un sadarbības padomes (EDSO) un Eiropas Padomes dalībvalsts saistības. Šie jautājumi esot neatņemama sastāvdaļa politiskajā dialogā ar Maskavu. Līdzīgu viedokli pauda arī Lielbritānijas un Eiropas Savienības amatpersonas. Savukārt Krievijas nevalstiskā organizācija “OVD-Info” ziņo, ka jau vakar atbrīvoti gandrīz visi Maskavas centrā protesta akcijas gaitā aizturētie cilvēki. 

KONTEKSTS:

Kopš 14. jūlija notikušas jau četras protesta akcijas. Aktīvisti pulcējas, lai protestētu pret šķēršļiem opozīcijas kandidātu dalībai Krievijas galvaspilsētas domes vēlēšanās.  

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti