Dienas ziņas

Maina sponsorēšanas stratēģiju

Dienas ziņas

Meliorācijas tīkla pārbūve Ošupē

Mudina izvēlēties inženierzinātnes

Engurē īpaši atbalsta eksaktās zinātnes pastiprināti apgūstošos skolēnus

Vakances reģionos ir ne tikai veselības aprūpē, bet arī mežizstrādē, būvniecībā un citās nozarēs. Lai mudinātu jauniešus izvēlēties darba tirgū pieprasītās profesijas un pēc diploma saņemšanas atgriezties savā novadā, Engures novada pašvaldība topošajiem studentiem, kuri apgūst tehniskās specialitātes, ik gadu piešķir stipendijas. Stipendiju fondu veido gan pašvaldības, gan uzņēmēju finansējums.

Engures novada mācību iestādēs ierasto stundu sarakstu trešdien, 30. martā papildināja tikšanās  ar  novadniekiem, kuri savu nākotni saistījuši ar inženierzinātnēm. „Es jau pamatskolā mazliet sāku praktizēties programmēšanā un datorzinātnēs. Tas mani piesaistīja, un jau vidusskolā es mācījos datornovirzienu, jo speciāli gāju uz programmēšanas un informātikas klasi,” pauž Engures novada stipendiāts Toms Lācis.

Lai mudinātu arī citus skolēnus apgūt profesijas, kas nākotnē būs nepieciešamas kādā no novada uzņēmumiem, pašvaldība jau otro gadu piešķir stipendijas 1600 eiro apmērā tiem vidējo speciālo mācību iestāžu vai augstskolu studentiem, kuru vidējā atzīme nav zemāka par 7,5 un kuri izvēlējušies apgūt tehniskās specialitātes.

„Šobrīd ir trīs bērni, kuri mums mācās un ar katru gadu divi nāks klāt. Mēs rēķināmies, ka desmit stipendijām vajadzētu būt, un tas nozīmē, ka gadā mēs 16 000 eiro tērēsim nākotnei,” saka Engures novada izpilddirektors Imants Valers.

Ideja par šādām stipendijām radusies mežizstrādes uzņēmuma vadītājam, kam līdzīgi kā ceļa būves uzņēmumam trūkst kvalificētu darba roku. Idejas autors savu artavu ieliek arī stipendiju fondā, tomēr stipendiāta atgriešanās Engures novadā ir tikai vēlme, bet ne obligāta prasība.

Lapmežciema pamatskolā veiktā aptauja liecinot, ka devītklasnieku vidū attieksme pret  inženierzinātnēm ir dalīta, tomēr finansiālais atbalsts dažiem varot būt izšķirošais. „Es domāju, ka tas ir ļoti liels atspaids. Ne visām ģimenēm tā rocība ir tik liela, lai finansētu šis studijas. Citviet tā ir arī dzīvošana,” atzīst Lapmežciema skolas direktors Raimonds Arājs.

Engures novadā  reģistrēti vairāk nekā sešdesmit uzņēmumu, un patreiz tajos ir ap divdesmit vakancēm.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt