Eksperts: Stāsts par spiegu no Latvijas ir vēstījums krievu pasaules daļai Baltijā

Krievijas plašsaziņas līdzekļi atkal ziņo par aizturētu spiegu no Latvijas. Tā ir jau otrā reize kopš pērnā gada, kad tika ziņots par bijušā Saeimas deputāta Alekseja Holostova it kā spiegošanu Krievijā. Šoreiz ir runa par kādu personu – Andreju Dudarevu –, kurš jau četrus gadus esot braukājis uz Krieviju, meklējot kontaktus ar šīs valsts specdienestiem.

Abi sižeti parādīti vienā un tajā pašā raidījumā: pirmais par bijušo deputātu Alekseju Holostovu bija novembrī, bet otrs par Andreju Dudarevu, civilās aviācijas vecāko inspektoru — nupat. Šie stāsti ir līdzīgi. Līdz pat tam, ka minētās personas gan pārstāv Latvijas specdienestus, taču patiesībā darbojoties ASV dienestu labā. Jo īpaši detalizēti tas aprakstīts pēdējā gadījumā.

Gan pērnā gada nogalē, gan tagad spiegu sižetos Latvija parādīta kā valsts, kas cieši saistīta ar ASV politiku. Tātad politiku, kas Krievijas plašsaziņas līdzekļos tiek pozicionēta kā kaitīga un klaji naidīga Krievijas interesēm.

Nejaušu sakritību šo sižetu radīšanā nav – norāda vēsturnieks, komunikāciju eksperts profesors Ojārs Skudra: „Tas ir vēstījums viņu sabiedrībai un tas ir vēstījums krievu pasaules daļai Igaunijā un Latvijā. Var panākt, ka tajā krievu pasaulē ietilpstošajā daļā Igaunijā un Latvijā veidojas Baltijas valstu, it īpaši Latvijas un Igaunijas, kā Krievijas ienaidnieku tēls.”

Latvijas amatpersonas no komentāriem izvairās. Eksperts norāda, ka tā ir pareizā stratēģija, ja nav runas par dubultaģentu, bet gan sadomātu stāstu.

Pilnīgu izdomājumu ilgu kultivēt nav iespējams, tomēr to var izmantot, lai pierādītu Krievijas apgalvojumus, ka Baltijas valstis kļuvušas par izejas lauku NATO valstu specdienestu operācijām Krievijā.

„Ja nav materiāla pēc būtības, tad šo stāstu mediji un specdienesti nevar ilgstoši turpināt. Un nostāda sevi tādā kā āksta pozā. Tuvākajās dienās būs skaidrs, vai darīšana ar ākstu vai nopietnu operāciju,” saka Skudra.

Šis varētu būt ne tuvu nav pēdējais “atklājums”, kas noraidīts Krievijas sabiedrībai ar valsts kontrolētu mediju palīdzību. Jo īpaši tādēļ, ka tuvojas 16.marts un 9.maijs. 

Vēstīts, ka nedēļas nogalē Krievijas televīzijas kanāls NTV ziņojis par to, ka Krievija no savas valsts ir izraidījusi Latvijas civilās aviācijas vecāko inspektoru Andreju Dudarevu, kurš esot spiegojis Latvijas un ASV specdienestu labā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti