Pēcpusdiena

Latvijā notiek darba biržas sezonas laukstrādniekiem

Pēcpusdiena

Otrais migrantu izraidīšanas vilnis no Grieķijas salām atpakaļ uz Turciju

Jaunizveidotās Demogrāfisko lietu centra pamatuzdevumi

Eksperts: Demogrāfisko lietu centram labskanīgs nosaukums, bet bažas par šauru darbību

Lai gan izveidots Demogrāfisko lietu centrs, tomēr pašlaik nav skaidrs, cik plaša būs tā darbība, jo demogrāfija ietver sevī arī iedzīvotāju novecošanas, imigrācijas un citus jautājumus. Tā intervijā Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” norāda demogrāfs Pēteris Zvidriņš.

Zvidriņš skaidroja, ka demogrāfija ir diezgan plaša zinātne, savukārt saistībā ar jaunizveidoto centru pārsvarā dzirdami jautājumi par dzimstības stimulēšanu un ģimenes atbalsta politiku: “Vai tiks risināti ļoti aktuāli jautājumi par iedzīvotāju novecošanos valstī, imigrāciju, jauniešu nodarbinātību? Tā nosaukums pats par sevi ir ļoti labskanīgs, bet vai tikai darbība centram nebūs sašaurināta.”

Turklāt pašlaik jau ir ministrijas, kas nodarbojas ar šiem jautājumiem. Tā Labklājības ministrijā ir bērnu un ģimenes departaments, arī Veselības ministrija strādā ar vairākiem uzdevumiem, viņš norāda.

“Katrā gadījumā saskatu, ka līmenis demogrāfisko jautājumu risināšanā salīdzinājumā ar iepriekšējām valdībām kopš 2011.gada iet mazumā. Tolaik pats premjers vadīja demogrāfisko lietu padomi un tās sēdēs piedalījās puse ministru. Tā ka šeit līmenis varētu būt zemāks,” piebilda eksperts.

Bet Salaspils daudzbērnu ģimeņu biedrības "Mārtiņsala" pārstāve Ieva Grasa pauda, pašlaik katra pašvaldība pēc savām iespējām atbalsta daudzbērnu ģimenes, bet valstī trūkst vispusīga atbalsta. Savukārt, klausoties par iecerētā centra iecerētajiem darbiem, esot radusies sajūta, ka tas plāno darboties visā valstī.

Jau ziņots, ka tautas ataudzes atbalsta pasākumu izstrādei un pilnveidošanai izveidota ekspertu sadarbības platforma - Demogrāfisko lietu centrs. Tā vadītājs būs Saeimas Demogrāfijas lietu apakškomisijas priekšsēdētājs Imants Parādnieks (Nacionālā apvienība).

Paredzēts, ka centrs sniegs priekšlikumus par tautas ataudzes atbalsta pasākumu pilnveidošanu un īstenošanu Demogrāfisko lietu padomei, lai virzītu tos izskatīšanai Ministru kabinetā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti