Eksperti: Deputātu imunitātei nav pamata pastāvēt

Saeimas deputātu imunitātei nav pamata pastāvēt tiesiski attīstītā valstī, par kādu sevi uzskata arī Latvija, pirmdien Latvijas Radio raidījumā “Pēcpusdiena” atzina konstitucionālo jautājumu eksperts Edgars Pastars un sabiedrības par atklātību “Delna” vadītājs Gundars Jankovs.

Pastars norādīja, jo mazāks tiesiskums, jo vairāk deputātiem ir nepieciešama imunitāte. Taču viņš izteica šaubas, vai Latvija tiešām ir tik prettiesiska valsts, ka nevar iztikt bez deputātu imunitātes. It sevišķi, ja Lietuvā un Igaunijā tas jau sen nepastāv. Viņaprāt, Latvijā ir jābūt citiem līdzekļiem, kā nodrošināt deputātu saukšanu pie atbildības, ja tas izdarījis kādu pārkāpumu.

Līdzīgi izteicās arī Jankovs – ja deputāts ir pārkāpis ātrumu, tad viņš ir jāsoda. Jankovs atzina, ka deputātiem ir ļoti ērti, ja šāda norma pastāv, jo zināms, ka policija mēdz neierosināt kriminālprocesu pret deputātiem, jo ir ļoti jāpūlas, lai lieta nonāk līdz Saeimai.

 “Deputāts ar imunitāti spēj panākt to, ka lieta vispār nenonāk līdz tiesai,” secināja Jankovs.

Iepriekš Saeimas Korupcijas novēršanas apakškomisijas vadītājs Aleksejs Loskutovs ("Vienotība") aģentūrai BNS norādīja, ka apakškomisija priekšlikumu par atteikšanos no deputātu imunitātes par administratīviem pārkāpumiem varētu rosināt jau drīzumā.

12.Saeima jau vairākkārt lēmusi par piekrišanu deputātu administratīvai sodīšanai. Piemēram, deputātu Raimondu Bergmani (ZZS) Saeima izdeva administratīvai sodīšanai par avārijas izraisīšanu, bet Veiko Spolīti ("Vienotība") par automašīnas vadīšana alkohola reibumā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti