Labrīt

Mīlestību pret Daugavu mākslinieki atklāj izstādē "Daugava"

Labrīt

Vitālija Judina grāmata "Torņi un vīns" mudina pacelt skatu uz augšu

Pētījums: Latvijā jaunieši dzīvo labi, nepieciešams lielāks progress viņu iesaistīšanā

Eksperte: Latvijā nepieciešams lielāks progress jauniešu iesaistīšanā projektos

Jaunieši Latvijā ir informēti par iespējām darboties nevalstiskajās organizācijās un dažādos projektos, taču nav īpaši aktīvi, lai tajos iesaistītos, intervijā Latvijas Radio sacīja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras eksperte Dita Usāre.

Piektdien, 3. maijā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā (LNB) notiks Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) organizēta konference "Nākamais solis darbā ar jaunatni: nākotnes jaunietis un inovatīvas līdzdalības formas". Konferences laikā jaunatnes jomā strādājošie uzzinās par mūsdienu un nākotnes jaunieša profilu, par to, kā jauniešus motivēt līdzdarboties un kopā risināt sabiedrībā aktuālus jautājumus.

Reizi divos gados visā Eiropā tiek svinēta Eiropas Jaunatnes nedēļa. Tās laikā visā Eiropā, tostarp arī Latvijā, jauniešiem un jaunatnes jomā strādājošajiem tiek organizēti pasākumi, kuru mērķis ir atklāt Eiropas iespējas, iedrošināt iesaistīties un līdzdarboties, kā arī celt darba ar jaunatni kvalitāti konkrētajā valstī un visā Eiropā kopumā.

"Jaunieši varētu būt aktīvāki. Viņi interesējas par iespējām, taču rīcība bieži vien nav aktīva. Runāsim par to, ka ir ne tikai svarīgi doties vēlēt, bet gan arī par to, kā jauniešus sasniegt ar jaunajām tehnoloģijām, piemēram, piesaistīt, izmantojot datorspēles," teica Usāre. Kā liecina pētījuma dati par jauniešu dzīves kvalitāti, Latvijā jaunieši dzīvo labi, taču nepieciešams lielāks progress viņu iesaistīšanā un aktivizēšanā, norādīja eksperte.

Šogad par Eiropas Jaunatnes nedēļas vienojošo tēmu visā Eiropā izvēlēta aktīva jauniešu līdzdalība. Eiropas Jaunatnes nedēļai veltītie pasākumi visā Eiropā notiks līdz 5. maijam.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti