Eksperiments: Mēģinājums iekārtot darbā Latvijā bēgli no Āfrikas izgāžas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Tuvākajos divos gados Latvija gatavojas uzņemt ne vairāk kā 250 bēgļus no Ziemeļāfrikas. Tiesa, atrast darbu Latvijā patvēruma meklētājiem nebūtu viegli, liecina LTV7 eksperiments.

Latvijas kompānijas meklē dažādus mazāk apmaksāta darba darītājus - krāvējus, apkopējus, palīgstrādniekus, taču ne vienmēr atrod, jo ne katrs gatavs strādāt par 200 -300 eiro lielu mēnešalgu. Drīzumā būs pieejams jauns darbaspēks no Ziemeļāfrikas, taču darba devēji nelabprāt vēlas ņemt darbā šādus cilvēkus.

Kā liecina Nodarbinātības valsts aģentūras mājaslapā pieejamā informācija, pirmdien vien piedāvātas 90 jaunas darba vakances. Darba iespēju loks ir plašs – no apkopēja līdz ārstam. Darbinieki tiek meklēti Rīgā, Ogrē, Salaspilī, Viļānos, Jēkabpilī.

Lai noskaidrotu, vai darba devēji būtu gatavi ņemt darbā patvēruma meklētāju, LTV7 veica eksperimentu – uzdodoties par darba meklējumos esoša Sīrijas pilsoņa interešu pārstāvi, tika apzvanīti daži uzņēmumi, kas meklē darba rokas.

Zvanot uz potenciālo darba vietu, kas meklē palīgstrādnieku, saņemta atbilde: "Pirmo reizi ar tādu saskaros, vajag precizēt grāmatvedībā. Ja cilvēkam vispār nav dokumentu – tā ir viena lieta, bet , ja viss ir oficiāli… Nezinu, varbūt no grāmatvedības puses tas būtu izdevīgi".

Citā uzņēmuma atbilde liecina, ka kompānija īsti nezina darba attiecību normatīvu nianses. „Vai tad personām, kam ir bēgļa statuss, nav noteikts konkrēts darba stundu skaits? Ja nešaubos, tās ir 20 stundas nedēļā. Bet mums šādi cilvēki neder tāpēc, ka mums vajag tādu darbinieku, kas var strādāt 40 stundas."

Vēl vienā uzņēmumā norādīja, ka potenciālais darba meklētājs – bēglis nevarētu iekārtoties darbā arī noliktavā. „Nē, šai pozīcijai neder tāpēc, ka ir jāzina krievu un latviešu valoda. Latviešu valoda ir jāzina obligāti, jo vajag pieņemt preci pēc pavadzīmēm.”

LTV7 eksperimenta rezultāts ir – uzreiz iekārtot darbā iedomāto bēgli neizdevās.

Latvijas Darba devēju konfederācijā (LDDK) norāda, ka brīdī, kad  sākās runas par bēgļu kvotām, organizācija lūdza valdību pievienot LDDK viedokli šajā jautājumā. Un tas ir – uzņemtajiem bēgļiem jābūt kaut kādai kvalifikācijai, lai šos cilvēkus būtu vieglāk integrēt Latvijas darba tirgū.

Jau ziņots, ka pirmdien Eiropas Savienības tieslietu un iekšlietu ministru ārkārtas sanāksmē Briselē plānots panākt vienošanos par 60 000 bēgļu uzņemšanu, kuriem nepieciešama aizsardzība, īstenojot Eiropas Savienības bēgļu pārvietošanas un mītnes vietas maiņas programmas.

Tikmēr partija “Visu Latvijai!”-”Tēvzemei un brīvībai”/LNNK kopā ar vairākām biedrībām nākamā mēneša sākumā aicina uz protesta akciju, lai iestātos pret jaunu imigrantu uzņemšanu Latvijā.

Kā liecina ieraksts partijas kontā sociālajā tīklā "Twitter",  protesta akcija pret jaunu imigrantu uzņemšanu notiks 4.augustā plkst.18 pie Ministru kabineta.

 

Kā liecina sociālajos tīklos ievietotā informācija, protesta akciju organizē biedrība “Tēvijas sargi” sadarbībā ar nacionālo savienību “Taisnīgums”, Nacionālo apvienību un citām nacionāli domājošām organizācijām un pilsoņu kopām.

Akcijā tikšot pausta pretošanās pret "Latvijai uzspiesto imigrāciju". Viens no protesta akcijas rīkotājiem, biedrības “Tēvijas Sargi” pārstāvis Jānis Sils, izteicies, ka, viņaprāt, lielākā daļa cilvēku, kuri bēg no Āfrikas uz Eiropas Savienības valstīm, ir nevis bēgļi, bet imigranti, kuri nodarbojoties ar nelegālo tirdzniecību - narkotikām un ieročiem.

Nacionālās apvienības līdzpriekšsēdētājs un Saeimas frakcijas vadītājs Raivis Dzintars aģentūrai BNS teicis, ka atbalsta protesta akciju un nodēvēja to par “apsveicamu pilsonisko iniciatīvu”. Dzintars pauda, ka aicinās partijas biedrus un atbalstītājus piedalīties šajā akcijā, tomēr bija izvairīgs atbildot, vai pats plāno tajā piedalīties.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti