Panorāma

Gruzija meklē politisku atbalstu

Panorāma

Nesen apdrošināti jaunieši mirst mīklainos apstākļos

CSDD apstiprina darbinieku pratināšanas

Ekskluzīvo auto kontrabandas lietā pratināti trīs CSDD darbinieki

Par iespējamu ekskluzīvu automašīnu kontrabandu, ko nesen atklāja Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas policija, uz pratināšanu bijuši izsaukti trīs Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) darbinieki. Nekāds drošības līdzeklis viņiem gan vēlāk nav piemērots.

Latvijas Televīzija (LTV) piektdien, 27.maijā, "Nakts ziņās" stāstīja, ka VID Muitas policija atklājusi ekskluzīvu automašīnu kontrabandas shēmu no Krievijas. Tās rezultātā valsts budžetam nodarīti simtiem tūkstošu eiro zaudējumi.

CSDD pārstāvis Jānis Aizpors LTV apstiprināja, ka saistībā ar šo lietu Muitas policija pratinājusi trīs CSDD darbiniekus, tomēr viņu iesaisti iespējamās nelikumībās viņš noliedza.

"Pēc mūsu rīcībā esošas informācijas, absolūti nevarētu apstiprināt, ka mūsu darbinieki būtu iesaistīti kādās shēmās vai koruptīvās darbībās. Mūsu darbiniekiem ir bijušas pārrunas ar VID Muitas policijas darbiniekiem vairāk par reģistrācijas procesu kā tādu. Šīs te pārrunas varēja risināt mierīgāk, nevedot darbiniekus uz nopratināšanu. Taču šis ir Muitas policijas lēmums. Skatoties un papētot no savas puses, secinājām, ka mašīnas ir ievestas no Eiropas Savienības, nevis Krievijas, un viss reģistrācijas process ir bijis atbilstošs likumdošanai," norādīja Aizpors.

CSDD pārstāvis atzina, ka par šo gadījumu iestādes iekšienē jau sākta pārbaude un direkcija sadarbojas ar VID.

Saskaņā ar LTV rīcībā esošā neoficiālo informāciju, krāpnieki no Krievijas ieveduši tādas ekskluzīvas automašīnas kā "Ferrari", "Range Rover" un citas. Mašīnas Latvijas-Krievijas robežu šķērsojušas savā gaitā, nevis vestas uz treileriem. Pēc tam tās uzliktas pagaidu uzskaitē, bet pēcāk pārdotas.

CSDD amatpersonas, reģistrējot mašīnas jau ar Latvijas numurzīmēm, ignorējušas faktu, ka tās sākotnēji ievestas no Krievijas un ka par tām jāmaksā ievedmuita, ziņoja LTV.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti