Ēkas sliktā stāvokļa dēļ bez telpām var palikt vairākas prokuratūras

Ēkas sliktā tehniskā stāvokļa dēļ septiņas prokuratūras Rīgā var palikt bez telpām, Latvijas Radio 4 apliecināja ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers.

Izvērtējot ēkas Dzirnavu ielā 113  tehnisko stāvokli, Būvniecības valsts kontroles birojs konstatējis trūkumus. Ņemot to vērā, ģenerālprokurors ar vēstuli vērsies pie valsts augstākajā amatpersonām, brīdinot par iespējamo risku.

“Neviens nesaka, ka ēku slēgs pilnībā vai daļēji. Bet es nevaru paļauties uz to, ka neslēgs. Kas būs, ja to liegs ekspluatēt? Jābūt rezerves variantam, kā rīkoties šajā situācijā,” uzsver Kalnmeiers.

Savulaik iecerētā prokuratūras pārcelšana uz bijušo policijas ēku Aspazijas bulvārī ir ievilkusies. “Ir valstības lēmums par līdzekļu piešķiršanu ēkas rekonstrukcijai Aspazijas bulvārī 7, kur agrāk bija policijas pārvalde. Bet tas ir ilgs process – rekonstrukcijas pabeigšana ieplānota 2019.gada beigās, bet tagad projektēšana aizkavēšanās par desmit mēnešiem. Tā ka paredzu, ka agrāk par 2020.gada beigām tādas iespējas nebūs,” lēš Kalnmeiers.

Citu brīvo telpu, kur varētu tikt izvietotas šīs prokuratūras, pašlaik neesot.

Ēkā Dzirnavu ielā 113 pašlaik atrodas septiņas prokuratūras: Rīgas pilsētas Centra rajona prokuratūra, Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas prokuratūra, Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas prokuratūra, Rīgas rajona prokuratūra, Specializētā vairāku nozaru prokuratūra, Finanšu un ekonomisko noziegumu izmeklēšanas prokuratūra un Narkotiku nelikumīgas aprites noziegumu izmeklēšanas prokuratūra, liecina aģentūras LETA informācija.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti