Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā vadīs Zane Petre

Eiropas Komisija par pārstāvniecības vadītāju Latvijā ir iecēlusi Zani Petri. Viņa sāks pildīt pienākumus 2021. gada 16. aprīlī, informēja  Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā.

Pārstāvniecības vadītāji ir oficiāli Eiropas Komisijas pārstāvji dalībvalstīs priekšsēdētājas Urzulas fon der Leienas politiskā pakļautībā.

Zane Petre pirms stāšanās jaunajā amatā ir uzkrājusi lielu pieredzi Latvijas un Eiropas diplomātijā, paziņojumā medijiem norāda EK pārstāvniecība.

Viņa ir strādājusi Latvijas Ārlietu ministrijā, arī kā Eiropas korespondente Politiskā direktora birojā, kā Starptautisko operāciju un krīžu noregulējuma nodaļas vadītāja, pārstāve Krīžu pārvarēšanas civilo aspektu komitejā no Latvijas Pastāvīgās pārstāvniecības ES Briselē, kā arī kancelejas vadītāja Moldovā. 2012. gadā viņa pievienojās Eiropas Ārējās darbības dienestam.

Petre bijusi Politikas, preses un informācijas nodaļas vadītāja ES delegācijā Eritrejā (2012–2016) un pēc tam delegācijas vadītāja vietniece un Politikas, preses un informācijas nodaļas vadītāja ES delegācijā Nepālā (2016–2020). 2020. gada septembrī viņa pievienojās Politikas un reformu koordinācijas grupai, Ukrainas atbalsta grupai Eiropas kaimiņattiecību politikas un paplašināšanās sarunu ģenerāldirektorātā.

Līdzšinējās EK vadītājas Innas Šteinbukas pilnvaras noslēdzās 2018.gada augustā, un pārstāvniecības vadītāja pienākumus pildīja Andris Kužnieks.

Eiropas Komisijai ir pārstāvniecības visās ES dalībvalstu galvaspilsētās un reģionālie biroji Barselonā, Bonnā, Marseļā, Milānā, Minhenē un Vroclavā. Pārstāvniecības ir EK acis, ausis un balss ES dalībvalstīs. Pārstāvniecību vadītājus ieceļ EK priekšsēdētāja, un viņi darbojas priekšsēdētājas politiskā uzraudzībā.

Pārstāvniecības vadītājs veicina pastāvīgu politisko dialogu ar valsts, reģionālajām un vietējām iestādēm, parlamentiem, sociālajiem partneriem un pilsonisko sabiedrību. Pārstāvniecības sniedz informāciju par situāciju valstī, veic analīzi un dod ieteikumus priekšsēdētājai un visiem kolēģijas locekļiem. Tās informē iedzīvotājus un ieinteresētās personas un kopā ar preses dienestu sniedz informāciju par EK un ES darbību plašsaziņas līdzekļiem. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt