Efektīvāk uzraudzīs un ierobežos HIV/AIDS izplatību Latvijā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Otrdien, 8. janvārī, valdībā pieņemti Veselības ministrijas sagatavotie grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paredz uzlabot epidemioloģisko datu ieguvi, uzglabāšanu un izmantošanu par saslimšanas gadījumiem ar HIV/AIDS atbilstoši mūsdienu prasībām un vajadzībām, informēja ministrijā. Tādējādi tiks pilnveidots viens no būtiskiem instrumentiem, kas palīdz uzraudzīt un ierobežot HIV/AIDS izplatību Latvijā.

HIV/AIDS gadījumu valsts reģistra pilnveidošana nozīmēs, ka tiks nodrošināta iespēja izzināt HIV/AIDS epidemioloģiskās īpatnības (inficēšanās veidi, riska faktori, riska grupas), lai atbilstoši plānotu profilakses pasākumus. Tāpat būs iespēja izsekot katra slimības gadījuma norisei un ārstēšanai, kā arī izvērtēt ārstēšanas rezultātus un efektivitāti, tādējādi arī sniedzot iespēju analizēt, novērtēt ieguldītos resursus un tos attiecīgi plānot mērķtiecīgāk un precīzāk, norādīja ministrijā.

Reģistrs ticis veidots tā, lai datus tajā varētu ievadīt tiešsaistes režīmā, tādējādi mazināšoties slogs ārstniecības iestādēm, jo nebūs vairs jāaizpilda un jāsūta informācija papīra formātā. Tāpat arī samazināsies dokumentējamās informācijas apjoms par HIV/AIDS gadījumiem. Tā kā dati būs ērti ievadāmi un reģistrs būs efektīvi pielietojams un profesionāli lietderīgi izmantojams, ārstniecības personas būs vairāk motivētas nodrošināt datu ievadi, lēsa ministrijā.

Reģistrs tiks iekļauts arī valsts informācijas sistēmā, kas nākotnē atvieglos šo datu ieviešanu e-veselības sistēmā.

Esošais HIV/AIDS gadījumu valsts reģistrs izveidots 1994. gadā, un tas nesatur daudzus nozīmīgus epidemioloģiskos un klīniskos datus, kas nepieciešami informācijas apkopošanai un analīzei. Tāpat nepieciešams ieviest jaunas drošības prasības un uzlabot datu aizsardzību.

Reģistra pilnveide ir viens no plānotajiem pasākumiem HIV infekcijas, seksuālās transmisijas infekciju, B un C hepatīta izplatības ierobežošanas rīcības plānā 2018. - 2020. gadam.
 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti