Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Graudkopības kooperatīvs «VAKS» svin 20. jubileju

Dienas ziņas

Lielstraupes pils atjaunošana – ilgs un sarežģīts process

Džūkstes dievnamam spāru svētki

Džūkstes dievnamam – spāru svētki

Pēdējais dievkalpojums Džūkstes evaņģēliski luteriskajā baznīcā notika 1944. gada Ziemassvētkos. Otrais pasaules karš tai kļuva liktenīgs – dievnams tika sagrauts. Nu jau jaunajai baznīcai, kas tiek būvēta par ziedojumiem, atzīmē spāru svētkus.

Sapnis par Džūkstes baznīcas atjaunošanu aizsākās 2015. gadā, kad tika pabeigta Otrā pasaules kara laikā sagrautās baznīcas drupu konservācija. Soli pa solim ar vietējo un arī citu līdzcilvēku atbalstu 5. jūlijā uz jaunā dievnama jumta slejas spāru vainags.

“Finansējums ir pašu spēkiem gādāts, domāts un lolots. Nu, tas ir tik, cik tas ir, tādēļ varbūt arī tas laika periods nepienāk pāris mēnešu laikā, kā mūsdienu būvniecībā ierasts, bet tapis divu gadu laikā,” stāsta SIA''Rotas'' valdes loceklis Rihards Sležis.

Jaunā baznīca, ko sargās senās drupas, paredzēta deviņdesmit cilvēkiem. Tā top pēc arhitektu Ginta Sūnas un Rasas Grāvītes projekta. Atšķirībā no senajiem dievnamiem tur būšot jūtams 21. gadsimta pieskāriens gan tāpēc, ka mainījušās būvniecības prasības, gan tāpēc, ka mainoties arī dievnama apmeklētāju vajadzības.

“Visām publiskajām telpām ir jābūt brīvai piekļuvei, ir jābūt arī tualetei, kas ir aprīkota arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Ir jābūt spēļu vietai, kur bērnus nodarbināt tajā laikā, kad notiek dievkalpojumi un citi pasākumi,” skaidro arhitekts Gints Sūna.

Ap 200 kvadrātmetrus lielās un desmit metrus augstās ēkas pirmajā stāvā būs lūgšanu zāle, bērnu pieskatīšanas un draudzes koptelpa. Bet otrajā stāvā iecerēts rīkot arī laicīgus pasākumus, piemēram, izstādes un koncertus.

“Tas, kas ir tapis līdz šim, tā ir liecība, ka Dievs ir labvēlīgs, ka Viņš runā caur cilvēku sirdīm, ka ne tikai draudze atbalsta šo lietu, bet ir iededzies arī tāds lokālpatriotisms. Man nāk prātā, ka Francijas prezidents bija teicis par degošo Dievmātes katedrāli, ka te deg daļa no mums. Tad es pie šiem spāru svētkiem varu teikt, ka te ceļas daļa no mums – no Džūkstes, no Latvijas,” saka Džūkstes, Jaunpils un Lestenes luterāņu draudžu mācītājs Jānis Saulītis.

To apliecina arī Džūkstes un Lestenes pagastu pārvaldniece Dace Pole: “Vienotība ir ļoti liela, jo sapņi sāk piepildīties ar konkrētām kontūrām. Un vainags apliecina, ka  būve ir līdz pusei ar lielajiem, smagajiem darbiem nobeigta, un to, ka, vai tas būs pēc diviem gadiem vai gada, mēs varēsim sākt svinēt pirmās kāzas.”

Pašreiz dievnama būvniecībai iztērēti vairāk nekā 120 000 eiro, bet, lai to pabeigtu,  nepieciešams savākt vēl apmēram tikpat.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt