Panorāma

Panorāma

Panorāma

Rosina atvieglināt valsts valodas prasības rektoriem

Ierosina kriminālprocesu par zīdaiņa nāvi

Dzīvoklī Rīgā atrod mirušu mazuli

Trešdienas, 25.janvāra, rītā kādā Rīgas mikrorajona Jugla dzīvoklī atrasts septiņus mēnešus vecs zēna līķis bez vardarbīgas nāves pazīmēm, tomēr policija sākusi izmeklēšanu, vēsta Valsts policija.

Sākotnējā informācija liecina, ka nāve nav bijusi vardarbīga, un policijā neizslēdz pēkšņās nāves sindromu, kas iespējams līdz bērna gada vecumam.

Informāciju par notikušo policija saņēma trešdien ap plkst. 11 no "ātrās palīdzības", kas bija ieradusies dzīvoklī.

Vecāki dzīvoklī ir bijuši kopā ar mazuli, taču 12 stundas viņam nav pievērsuši uzmanību. 

Vecāki policistiem skaidrojuši, ka bijuši mājās, taču laikā no otrdienas plkst. 22 līdz trešdienai plkst. 10 bērnam nav pievērsuši uzmanību.

Agri no rīta tēvs aizgājis uz darbu un nav piegājis pie mazuļa. Savukārt māte tikai ap plkst. 10 attapās, ka bērns ir ļoti kluss. Kad  viņa pie bērna piegājusi, tas jau bija miris. Tad viņa izsaukusi "ātro palīdzību".

Policija norāda, ka ģimenē ir vēl divi bērni. Taču nu 1993.gadā dzimušajai mātei ir atņemtas vecāku aprūpes tiesības. Bērna vecāki iepriekš nav sodīti.

Policija ir uzsākusi kriminālprocesu par noziedzīgiem nodarījumiem pret personas veselību un par notikušo ir informējusi sociālo dienestu un bāriņtiesu.

Sociālie dienesti neziņā

Ropažu novadā, kur mirušā mazuļa māte, iespējams, reģistrēta atzina, ka situāciju nevar komentēt, jo ziņas no policijas vēl nebija pienākušas. Rīgā, kur ģimene faktiski dzīvo, pauda, ka neko par to nezina un dienestu uzmanības lokā ģimene nav bijusi.

Rīgas sociālajā dienestā norāda – informācijas aprite notiek, taču ne vienmēr tā pilnīga. "Jāpiekrīt, ka savstarpējo valsts un pašvaldības līmeņa institūcijām un ne tikai, tai skaitā arī medicīnas, izglītības, beidzot būtu jāizdomā. Mēs esam gatavi piedāvāt savu variantu, kas ir Rīgā, kas ir tikai starp Rīgas sociālo dienestu, bāriņtiesu un izglītības iestādēm, kur mums ir process aprakstīts, kā tiek identificēts bērnu tiesību aizskārums,pārkāpums vai topošais pārkāpums," saka Rīgas Sociālā dienesta vadītājs Ervins Alksnis.

Proti, Rīgā starp institūcijām esot vienota saziņas forma, kamēr ar valsts vai citu pašvaldību iestādēm – atšķirīga. Tieši starpinstitucionālo sadarbību kā vājo posmu pēdējā laikā vairāku notikumu kontekstā, kad gājuši bojā bērni, īpaši uzsvērusi Valsts Bērnu tiesību aizsardzības inspekcija.

Ziņots, ka šogad Latvijā ir bijuši jau vairāki nelaimes gadījumi, kad bērni miruši vai cietuši. Kādā dzīvoklī Dobelē pēc vecāku nāves, iespējams, narkotiku pārdozēšanas dēļ četri mazi bērni nedēļu pavadīja aizslēgtā dzīvoklī pie atvērta loga. Jaunākais bērns – deviņus mēnešus veca meitenīte – no bada un atūdeņošanās mira.

Ugunsgrēkā kādā koka dzīvojamā mājā Rēzeknē gāja bojā 12 gadus vecs bērns. Bojāgājusī meitene mājās bija viena pati, jo tēvs vairākas dienas atradies slimnīcā. 

Pēcāk kādā dzīvoklī Olainē atrasts piecus gadus vecs bērns, kurš pēc tēva nāves dzīvoklī kopā ar viņu pavadījis ne vairāk kā pusotru dienu. Visbeidzot, policija aizturēja vīrieti, kurš tiek turēts aizdomās par savu nepilngadīgo pabērnu seksuālu izmantošanu no 2000. līdz 2004.gadam. Policija informāciju par notikušo saņēma pagājušajā gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti