Panorāma

Kompetenču izglītības sabiedriskā apspriešana – pusceļā

Panorāma

Divu nedēļu laikā jāizlemj par «LM» iegādi

Koncerts ieslodzītajām

Dziedātājs Sergejs Jēgers rīko koncertu ieslodzītajām

Katrs ir pelnījis otru iespēju – tā uzskata dziedātājs Sergejs Jēgers, kurš ceturtdien, 4.janvārī,  uzstājās sev neierastai publikai – Iļģuciema sieviešu cietumā. Tur tiesas spriedumu gaida un jau piespriesto sodu izcieš vairāk nekā 200 ieslodzītās, vairākas no viņām – kopā ar ieslodzījumā vai vēl pirms tā dzimušo bērniņu.   

Lai arī Ziemassvētki un Jaunais gads jau garām, dažādi ar tiem saistīti labdarības pasākumi vēl joprojām turpinās un ne tikai, kā ierasts, slimnīcās vai bērnu namos, bet arī cietumā.

Kontrtenors Sergejs Jēgers ar koncertu priecēt Iļģuciema cietumā ieslodzītās pieteicās pats, bez īpaša uzaicinājuma.

„Esmu atnācis atvērtu sirdi, lai dalītos, ka var arī savādāk. Nu nav tā ziema, un jādzied savādāka mūzika, lai cilvēku paceltu spārnos, un tieši tāpat es gribu celties spārnos, darot labas lietas citiem cilvēkiem, un nepalikt lepnam,” skaidroja Jēgers.

Pirms uzstāšanās uzrunājot publiku, dziedātājs atzina – arī pašam ir bijusi smaga bērnība, un gribējies tiem, kam iet visgrūtāk, parādīt, ka var būt arī pavisam citādi.

„Man dzīvē ir atņemts dārgākais, kas var būt, - tie ir vecāki no piecu gadu vecuma,” stāstīja dziedātājs.

Jēgera uzrunāti, mākslas studenti un arī atzīti mākslinieki cietumam dāvinājuši arī savas gleznas – lai atdzīvinātu tā telpas un reizē arī ieslodzīto ikdienu.

„Katrs tomēr gribēja personīgi atnākt, uzrunātie mākslinieki varēja jau atdot, iedot, nu, aiznesiet, bet nē, katrs gribēja atnākt personīgi. Gleznām nav jābūt dārgos ofisos, bet gleznām ir jābūt cietumos un slimnīcās,”  sacīja māksliniece Vēsma Vītola.

Kopā ar mammām šobrīd cietumā dzīvo arī 12 bērniņi, kuriem tekstilmākslinieces speciāli darinājušas rotaļlietas.

„Tās visas ir ar rokām šūtas rotaļlietas, spilventiņi, mīļspilventiņi. Mēs saprotam, ka tas mīļums ir vajadzīgs vienmēr un visur, un tāpēc arī meitenes bija tik atsaucīgas, un tāpēc varbūt arī top tie spilventiņi, lai katram būt savs tāds mīļš, ko pabužināt,” stāstīja Latvijas tekstilmozaīkas biedrības līdzpriekšsēdētāja Lolita Sīmane.

 Ieslodzītajām ar bērniem sadzīves apstākļi cietumā nereti ir pat labāki, nekā varētu būt mājās – sava istaba, rotaļlietas un bumbu baseins.

Vairāki mazie kopā ar mammām noklausījās arī koncertu, un visu tā laiku zālē bez mūzikas nebija dzirdama ne skaņa, līdz dziedātājs uzaicināja publiku viņam pievienoties.   

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt