Druviete: AIP sevi ir parādījusi kā pārmaiņu pieteicēju; tās statuss nav jāmaina

Augstākās izglītības padome (AIP) sevi ir stingri parādījusi kā pārmaiņu pieteicēju un tās statusu šobrīd nav vajadzīgs mainīt, otrdien pavēstīja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas vadītāja Ina Druviete (V).

Izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis otrdien pauda, ka AIP statuss būtu jāmaina un līdzīgi kā Sporta padomei vai Garīgo lietu padomei tai būtu jābūt premjera pārraudzībā.

Druviete noliedz šādu pārmaiņu nepieciešamību.

„Augstākās izglītības padome (AIP), kā zināms, tika izveidota kā sabiedrības pārstāvniecība un tai būtu jābūt virs Izglītības un zinātnes ministrijas. Pilnīgi noteikti. Pagaidām nav iemesla pārskatīt šīs padomes atrašanos tiešā Saeimas pārraudzībā, tāpat arī izvēlēšanas principus,” sacīja Druviete.

Viņa norādīja, ka AIP statuss vēl tiks aplūkots, taču pašreiz tās darbība ir vērtējama pozitīvi. „Pašreiz AIP iesniegtais Augstākās izglītības pārmaiņu plāns drīzumā tiks apspriests plašākā sabiedrībā. Tas satur konkrētus rīcības virzienus un jaunā AIP ir sevi stingri pieteikusi kā pārmaiņu pieteicēju un sabiedrības viedokļa atspoguļotāju”.

Vēstīts, ka pats Ķīlis jau paudis gatavību demisionēt ar nosacījumu, ja viņa vietā nāk cilvēks, kurš gatavs turpināt viņa darbu. Patlaban visticamākā kandidatūra ir Reformu partijas biedrs Vjačeslavs Dombrovskis. Tieši kopā ar viņu Ķīlis ir izstrādājis augstākās izglītības reformu plānu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti